Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

112 Organize Sanayi Bölgesi Daha Yapılıyor

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Mesut Gülcüler, Türkiye'de tüzelkişilik kazandırılan organize sanayi bölgesi (OSB) sayısının 249'a ulaştığını söyledi. Gülcüler, Türkiye'de ülke ekonomisinin kalkınmasına büyük katkı sağlayan OSB'lerin planlı kalkınma dönemine geçildikten yani 1962 yılından sonra kurulmaya başladığını belirtti.

Radikal Gazetesianayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Mesut Gülcüler, Türkiye'de tüzelkişilik kazandırılan organize sanayi bölgesi (OSB) sayısının 249'a ulaştığını söyledi. Gülcüler, Türkiye'de ülke ekonomisinin kalkınmasına büyük katkı sağlayan OSB'lerin planlı kalkınma dönemine geçildikten yani 1962 yılından sonra kurulmaya başladığını belirtti.

Gülcüler şöyle devam etti: "4562 sayılı OSB Kanunu çerçevesinde kuruluşu gerçekleştirilen ve bakanlığımızca sicil numarası verilerek tüzelkişilik kazandırılan, bakanlığımız kredi desteği kullanan veya kullanmayan 249 adet OSB bulunuyor. 1962 yılından 2006 yılı sonuna kadar 20 bin 699 hektar büyüklüğünde 93 adet OSB hizmete sunuldu. Bakanlığımızın 2007 yatırım programı çerçevesinde 112 adet OSB projesinin çalışmaları sürüyor. Küçük ölçekli işletmelerde faaliyet gösteren sanatkârlarımızın yer aldığı küçük sanayi siteleri uygulamalarına ise 1965 yılında başlanmıştır.

2006 yılı sonuna kadar hizmete sunulan toplam 403 adet küçük sanayi sitesi ile 88 bin 25 işyerine yaklaşık 528 bin kişiye, daha sağlıklı şartlarda çalışma imkânı sağlanmıştır." Sanayi Genel Müdürü Mesut Gülcüler, bakanlık olarak sanayiciye maddi desteğin yanında, bürokratik engelleri kaldırarak da destek vermeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/112-organize-sanayi-bolgesi-daha-yapiliyor_57354.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!