Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

122 Yıldır Bitirilemeyen İnebolu Limanı’na Ulaştırma Bakanı Yıldırım El Koydu

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 122 yıldır bitirilemeyen İnebolu Limanı inşaatı için son noktayı koyarak inşaatı bitirme sözü verdi. Kasta

Zaman
1


b>Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 122 yıldır bitirilemeyen İnebolu Limanı inşaatı için son noktayı koyarak inşaatı bitirme sözü verdi.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesini ziyareti eden Yıldırım, ilçeden yükselen ‘İneboluların İnebolu Limanı inşaatı bitirilsin’ teklifine olumlu cevap verdi. 11 Temmuz 2003 tarihinde gazetemizde manşetten verdiğimiz “Bir liman 121 yılda bitirilemedi” haberini de örnek gösteren Bakan Yıldırım, şöyle konuştu: “Basınımızda da yer aldığı gibi İnebolu Limanı 122 yıldırı bitirilemiyor. Açık ve net bir şekilde söylüyorum İnebolu Limanı’nı biz bitireceğiz.”

Önce 122 yıldır inşaatı devam eden İnebolu Limanı’nda incelemeler yapan Yıldırım, Demiryolları Limanlar ve Havalimanları İnşaatı Genel Müdürü Niyazi Zalgı’dan liman inşaatı hakkında bilgi aldı. Zalgı, İnebolu Limanı inşaatı için bugüne kadar 18 trilyon para harcandığını ve yeterli ödenek gelmesi durumunda 2005 yılında bitirilebileceğini söyledi. Liman inşaatı için bu yıl 1,3 trilyon ödenek aktarıldığını anlatan Zalgı, inşaatın bitirilmesi için 5 trilyon ödeneğe ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Evrenye köyü balıkçı barınağı açılış töreninde konuşma yapan Bakan Yıldırım, İnebolu Limanı inşaatını bitirme sözü verdi. Limanı tek başına bitirmenin bir şey ifade etmeyeceğini dile getiren Yıldırım, ulaşım her yönden tamamlandığı takdirde 1999 yılında gümrüğü kaldırılan İnebolu Limanı’nın tekrar gümrüğünü de kazanacağını kaydetti. Yıldırım, Türkiye’de devam eden 26 balıkçı barınağı ve 4 liman inşaatının bulunduğunu, hükümet olarak bitirilmesine yakın olanlara öncelik verdiklerini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/122-yildir-bitirilemeyen-inebolu-limanina-ulastirma-bakani-yildirim-el-koydu_8986.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Valla bu sözler çok duyuldu. Bakın kimse kusura bakmasın. İnebolu Limanı böyle mi olmalı diye sorarım hep. Karadeniz- Akdeniz bağlamında bu kadar mı olmalı.Yazık, çok yazık. Özürlerim ve saygılarımla. Ahmet İDRSOĞLU araştırman-yazar-şair YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!