Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

13. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl 13.’sü düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın finalistleri, 6 Aralık Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerine kavuştu.

yapi.com.tr
13. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye’de mobilya sektörünün gelecek vizyonunu ortaya koymak için Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından 13.’sü düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın ödül töreni 6 Aralık Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın, sektör temsilcileri, MOSDER üyeleri, akademisyenler, üniversite öğrencileri, tasarımcı ve iç mimarlar, jüri üyeleri ve finale kalan öğrenciler katıldı.

MOSDER’in her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ve ağırlıklı olarak üniversitelerin iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinden öğrencilerin başvurduğu yarışmada; Oturma-Dinlenme, Depolama-Koruma-Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Genç Odası, Uyuma ve Engelliler İçin Ev Mobilyası kategorilerinde verilen ödüller sahiplerini buldu.

Geleceğin tasarımcı adaylarının mobilya sektörüyle buluşmasını sağlamak ve başarılı tasarımları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya; 37 üniversiteden toplam 249 proje katıldı. Başvurular; alanında uzman sektör liderleri, akademisyenler ve profesyonel tasarımcılar tarafından değerlendirildi. Jüri değerlendirmesi sonucunda yarışmaya katılan 249 projeden 17’si finale kalmaya hak kazanırken, bu finalistler arasından 6 kategorinin birincileri belirlendi.

Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi ayrıcalığı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da MOSDER üyeleri, finalist projelerin prototiplerinin üretimini üstlendi. Finalistlere toplam 81 bin TL para ödülünün yanı sıra başarı sertifikası ve tasarım haklarının korunması için Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylı ‘Tasarım Tescil Belgesi’ verildi.

MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın, ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Geleceğin tasarımcı adaylarının mobilya sektörüyle buluşmasını sağlamak ve bu alandaki başarılı tasarımları ödüllendirmek, MOSDER olarak severek üstlendiğimiz bir sorumluluk. Bu anlayışla; gençlerin tasarıma duydukları ilgiyi artırmak, genç yeteneklerin tasarım alanında gelişmesine destek olmak ve sektöre tasarımcı kazandırmak amacıyla ‘Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödül Töreni’ni düzenliyoruz. Bu yarışma aracılığıyla mobilya sektörünün özgün tasarım fikirleriyle şekillenmesine katkıda bulunmayı istiyoruz. Yarışmamıza bugüne kadar 3499 proje katıldı. 300 proje finale kaldı ve toplamda 1 milyon 200 bin TL'nin üzerinde ödül sahiplerini buldu.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/13-ulusal-ev-mobilyalari-tasarim-yarismasi-odulleri-sahiplerini-buldu_162405.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!