Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen 14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın son başvuru tarihi, 9 Temmuz 2018

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması 14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 9 Temmuz 2018
DÜZENLEYEN

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)

WEB ADRESİ

www.mosder.org.tr

 

E-POSTA

yarisma@mosder.org.tr

İLETİŞİM: A: İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, A3 Blok Kat.16 No.462, Yeşilköy, İSTANBUL | T: (212) 465 69 17 – 18
+ Ajandama Ekle

Geleceğin tasarımcı adaylarını, Türkiye ekonomisinin lokomotif güçlerinden biri olan mobilya sektörüne kazandırmayı amaçlayan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), bu sene Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın 14.’sünü gerçekleştiriyor. Yarışmada; Oturma - Dinlenme, Depolama - Koruma - Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma, Genç Odası ve Engelliler İçin Ev Mobilyası olmak üzere birbirinden farklı 6 kategori bulunuyor.

Yarışmaya www.mosder.org.tr sayfası üzerinden gönderilen tüm başvurular, 1. aşamada jüri üyeleri tarafından değerlendiriliyor. Jüri değerlendirmesi sonrası her kategoriden üç proje olmak üzere toplamda 18 finalist belirleniyor. Üniversite-sanayi iş birliğinin en iyi uygulama örneklerinden biri olarak, 1. aşamanın finalist projeleri, mobilya sektörünün öncü markaları arasında yer alan MOSDER üyeleri tarafından üretilerek 2. aşamada değerlendirilmeye hak kazanıyor. Ayrıca, finalist projeler TÜRKPATENT tarafından onaylı ‘Tasarım Tescil Belgesi’ ile tescilleniyor.

Kimler başvurabilir?

Yarışmaya; Türkiye’deki üniversitelerde eğitim gören, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği fakültelerinin 1. 2. 3. ve 4. sınıf (veya son 6 ay içinde bu bölümlerden mezun olmuş) TC vatandaşı olan lisans öğrencileri katılabiliyor. Ayrıca yarışmaya, bireysel ve grup başvurusuyla birden fazla projeyle katılan öğrenciler, her kategoride en fazla üç farklı projeyle yarışabiliyor.

Toplam 114 bin TL ödül

14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması kapsamında toplam 114 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmanın 1. aşamasında öğrenciler; Oturma - Dinlenme, Depolama - Koruma - Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma ve Genç Odası kategorilerinde yarışacak ve finale kalan öğrencilere 4.000’er TL, Engelliler için Ev Mobilyası kategorisinde finale kalan finalistlere ise 6.000’er TL ödül verilecek.

Yarışmanın 2. aşamasında ise; Oturma - Dinlenme, Depolama - Koruma - Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma ve Genç Odası kategorilerinde birinci seçilen tasarım sahiplerine 4.000’er TL, Engelliler için Ev Mobilyası kategorisinin birincisine ise 6.000 TL ödül verilecek.

Ayrıca, 14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması kapsamında en çok proje başvurusunun geldiği üniversite de 10.000 TL’lik üniversite ödülünün sahibi olacak.

Yarışma Takvimi

1. Aşama
Yarışma İlanı: 7 Haziran 2018
Son Başvuru Tarihi: 9 Temmuz 2018
1. Aşama Jüri Değerlendirmesi: 19 Temmuz 2018
1. Aşama Jüri Değerlendirmesi Sonuçlarının Açıklanması: 23 Temmuz 2018
1. Aşamada Finale Kalan 18 Finalist Proje İle İlgili İtirazların Son Başvuru Tarihi: 3 Ağustos 2018

2. Aşama
2. Aşama Jüri Değerlendirmesi: Kasım – Aralık 2018
Ödül Töreni ve Kazananların İlanı: Kasım – Aralık 2018

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/14-ulusal-ev-mobilyalari-tasarim-yarismasi_166213.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!