Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

145 Tarihi Ev Restore Ediliyor

Afyonkarahisar Valisi Muzaffer Dilek 'in öncülüğünde İl Özel İdare Müdürlüğü'nce Tarihi Millet Hamamı'ndan sonra 145 tarihi evin ön cepheleri de aslına uygun olarak restore ediliyor.

Cumhuriyet Gazetesifyonkarahisar Valisi Muzaffer Dilek'in öncülüğünde İl Özel İdare Müdürlüğü'nce Tarihi Millet Hamamı'ndan sonra 145 tarihi evin ön cepheleri de aslına uygun olarak restore ediliyor. Şanlıurfa Valiliği döneminde de birçok tarihi binayı aslına uygun olarak restore ettirerek kültürel etkinliklerin kullanımına açan Vali Dilek, benzer projelere Afyonkarahisar'da da imza atıyor.

Tarihi evlerin yoğunlaştığı bölgelerde geçen yıl başlatılan ''Sokak İyileştirme Projesi'' kapsamındaki sivil mimarlık örneği 25 evin sokağa bakan cepheleri iyileştirildi, çatıları onarıldı. Bu yıl da çalışmalar ikiye bölündü. Kuyulu Camii Sokak, Tacıahmet Caddesi, Tacıahmet Millet Hamamı Caddesi ile Yukarıpazar Camii ile Ulu Camii arasındaki Camii Kebir Caddesi'ndeki 65 evin restorasyonu 388 bin YTL'ye, ikinci bölümdeki 51 ev de 253 bin YTL'ye ihale edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/145-tarihi-ev-restore-ediliyor_46899.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!