Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

15 Bin Kaçak Yapıya Su

Kaçak yapılara su bağlanmasına olanak tanıyan 2004 yılı Mali Bütçe Kanunu'nun TBMM'de kabul edilmesinin ardından 1 Ocak'ta başlayan uygulamaya İzmi

Yeni Asırb>Kaçak yapılara su bağlanmasına olanak tanıyan 2004 yılı Mali Bütçe Kanunu'nun TBMM'de kabul edilmesinin ardından 1 Ocak'ta başlayan uygulamaya İzmirliler büyük ilgi gösterdi.

İzmir metropolde 14 bin 992 kişi haktan yararlanmak amacıyla İZSU'ya başvuruda bulundu.
İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri başvuruda bulunan 14 bin 992 kişiden 3 bin 507'sinin 4 taksit halinde alınacak 500 milyon liralık kanal parasının dörtte birlik kısmını yatırdığını söyledi.

Çalışma sürüyor
Parasını yatıranlardan 1105'inin sularının bağlandığını belirten yetkililer, keşfi tamamlanıp parasını yatıran vatandaşların da sularının en kısa sürede bağlanacağını söyledi.
İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri kaçak su kullanan vatandaşların bulundukları ilçedeki İZSU veznelerine elektrik faturası, tapu, numarataj belgesi ya da muhtardan binanın orada olduğuna ilişkin bir yazı getirmeleri halinde hemen abonelik işlemlerinin başlatılacağını belirtti.
Son olarak 57. hükümet döneminde çıkarılan ve yürürlükte kaldığı 7 aylık süreçte İzmir'de 48 bin kişinin yararlandığı imarsız yapılara su bağlanması
hakkı 2004 mali yılı bütçesinin kabul edilmesiyle tekrar yürürlüğe girdi.
Vatandaşın başvurusunun ardından İZSU ekipleri belirtilen adrese keşfe gidecek. Yapılan keşif sırasında başvuruyu yapan parseldeki yapının su tesisatının eksik olup olmadığı incelenecek. Eğer tesisatta sorun varsa hak sahibinden keşif sırasında tespit edilen eksiklikleri bir an önce gidermesi istenecek. Eksikliğin giderilmesinin ardından da hemen su bağlama işlemi gerçekleştirilecek.

Yasa ne diyor?
Kullanma izni verilmeyen ve alınmayan yapılara yol, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden birinin götürüldüğü belgelenmesi halinde kullanma izni alınıncaya kadar geçici olarak elektrik ve/veya su bağlanabilir. Bu bir kazanılmış hak teşkil etmez. Belediyeler sınırları içinde kullanma izni verilmeyen ve alınamayan yapılaşmaların her türlü atıklarının çevre sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşması halinde bu gibi yerlere belediyelerce kanalizasyon ve temizlik hizmetleri verilebilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/15-bin-kacak-yapiya-su_9520.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!