Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

150 Milyon Dolarlık Ali Sami Yen Meydanı!

Halen Galatasaray'ın maçlarını oynadığı Ali Sami Yen Stadı'nın akıbeti yavaş yavaş belli oluyor. Galatasaray'ın yeni stadının TOKİ tarafından Seyrantepe'den yapılmasının ardından Mecidiyeköy'deki yaklaşık 40 dönümlük araziye otel ve kongre merkezi yapılması planlanıyor.

Sabah Gazetesi
150 Milyon Dolarlık Ali Sami Yen Meydanı!

alen Galatasaray'ın maçlarını oynadığı Ali Sami Yen Stadı'nın akıbeti yavaş yavaş belli oluyor. Galatasaray'ın yeni stadının TOKİ tarafından Seyrantepe'den yapılmasının ardından Mecidiyeköy'deki yaklaşık 40 dönümlük araziye otel ve kongre merkezi yapılması planlanıyor. Şişli Belediyesi ile TOKİ arasında konuyla ilgili yapılan görüşmeler son aşamaya gelindi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül 150 milyon dolara mal olacak projenin 400 odalı otel ve 5'er bin kişilik iki kongre salonunu kapsadığını söyledi. Sarıgül poje ile ilgili olarak TOKİ ile görüşmelerin son aşamaya geldiğini açıklayarak ' Çok olumlu yaklaşıyorlar. Son noktaya yaklaştık' diye konuştu.

Bugünkü Ali Sami Yen Stadı'nın yer aldığı araziye gerçekleştirilecek projede otel ve iki kongre merkezinin yanı sıra, bir turizm merkez 8 sinema salonu ve 8 bin araçlık bir alt otopark da planlanıyor. Yerin altında 10 katlı olarak dizayn edilen otopark 400 bin metrekarelik bir alanı kaplayacağı da hesaplanıyor. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, projede yer alan kapalı alanların önündeki yeşil alanın Paris'teki Otel La Fayette'e benzeyeceğini belirterek 'Kafeteryalar ve yürüyüş parkuruyla bu alan Mecidiyeköy'ün akciğer'i olacak' diye konuştu. Projeye gore otel ve kongre salonlarının geliri TOKİ'nin olacak.

Yıllık karı 26 milyon $
Projeye ilişkin gerçekleştirilen karlılık analizinde toplam gelir 54-60 milyon dolarlık bir gelir ve yaklaşık 26 milyon dolarlık kar(Şişli Belediye'sinin projeksiyonu) hesaplandı. Galatasaray Spor Kulubü ile TOKİ arasında yapılan sözleşmeye gore kulübün 25 dönüm içerisinde yer alan 2.2 dönümlük kendi arazisi oranında kardan pay alması da gündemdeydi. Eğer proje gerçekleşirse, Galatasaray Kulübü'nün buradan yıllık geliri yaklaşık, 1.5 milyon doları bulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/150-milyon-dolarlik-ali-sami-yen-meydani_48440.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!