Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2 Yıl Sonra Şırnak'ın Havaalanı Olacak

Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, proje için 677 bin 500 metrekarelik kamulaştırma yaptıklarını; il merkezine 60, Cizre İlçe merkezine ise 13 kilometre mesafede havaalanı yapımı planlandığını ifade etti. Şırnak Havaalanı, yeterli ödeneğin temin edilmesi halinde 2012 yılının Haziran ayında hizmete açılacak.

NTV
2 Yıl Sonra Şırnak'ın Havaalanı Olacak

Şırnak Valisi Ali Yerlikaya,  proje için 677 bin 500 metrekarelik kamulaştırma yaptıklarını; il merkezine 60, Cizre İlçe merkezine ise 13 kilometre mesafede havaalanı yapımı planlandığını ifade etti.

Bu alanda konvansiyonel boyutlarda pist, apron, taksirut ve üstyapı destek tesislerini kapsayan bir havaalanı yapılabilmesi için yaklaşık 1 milyon metrekarelik ek kamulaştırma yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Yerlikaya, "Bunun için 2010 yılında yeterli ödenek temin edilmiş, acele kamulaştırma kararı alınmak üzere Bakanlar Kuruluna sunulmuştur. Altyapı işinin yer teslimi mevsimsel şartlara uygun olmaması nedeniyle inşaat yerindeki çalışabilir günlerin başlangıcı olan 15 Nisan 2010'a ertelenmiştir. Altyapı işinin tamamlanma süresi sözleşmesine göre yer teslim tarihinden itibaren 730 gündür ve yeterli ödenek temin edilmesi halinde 2012 yılının ilk altı ayı içerisinde tamamlanacaktır. Üstyapı ise 2010 yılının 7. veya 8. ayında ihale edilecek. Havaalanı 2012'nin 6. ayında hizmete açılacak.'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2-yil-sonra-sirnakin-havaalani-olacak_77635.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!