Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

20 İldeki Hazine Arazileri Satılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe'de açıkladığı 100 Günlük Eylem Planı kapsamında taşınmaz yönetimine yönelik önemli kararlar alındı. Plana göre tahsisli hazine arazileri ekonomiye kazandırılacak.

yapi.com.tr
20 İldeki Hazine Arazileri Satılacak

Dünya Gazetesi'nden Mehmet Kaya'nın haberine göre, aralarında tatil köyü, lojman, sosyal tesis, bina gibi taşınmazların da bulunduğu 20 ilde, Hazine’ye ait tahsisli taşınmazlar satılacak yada kiraya verilecek. Taşınmazların tahsisi kaldırılacak ve Hazine'ye devri yapıalcak. Böylece atıl durumda olan araziler ekonomiye kazandırılacak.

Araziler uygulayıcı kuruluşlara devredilecek
Hazine’ye ait hızla tespit edilen arsa ve araziler turizm ya da sanayi alanı, ticari alan vb. olarak değerlendirmek üzere uygulayıcı kuruluşlara devredilecek. Belirlenecek atıl taşınmazlar arasında çeşitli kamu kuruluşları tarafından daha önce inşaat için tahsis edilen ancak herhangi bir inşaat yapılmayan şehir merkezlerindeki kuruluşlar, lojmanlar ve dinlenme tesislerinin olduğu açıklandı.

13 bin kilometrekare hedefi
Kamunun getirisi yüksek taşınmaz yönetim araçlarından olan tescil harici alanlarla ilgili olarak 13 bin kilometrekare alana yönelik bir hedef konuldu. Uzmanlar, tescil harici alanların Hazine’ye ait olmakla birlikte tescil edilmeyen alanlar olduğu, bunların atıl vaziyette de olabileceğini ifade etti.

Şehirlere yakın birçok tescil harici alanın olduğunu belirten uzmanlar, Bu alanların konut, turizm, sanayi-ticaret, tarım için kullanıma açılması, kullanan varsa satış ya da kiralamasının yapılmasıyla ilave gelir sağlanabileceği açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/20-ildeki-hazine-arazileri-satilacak_167223.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!