Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

200 Milyon Kişi Evinden Olacak

Küresel ısınma sebebiyle göç edenlerin sayısının 2050 yılı itibariyle 200 milyonu bulacağı öne sürüldü. BM raporlarına göre iklim göçmenlerinin sayısı her yıl artıyor.

yapi.com.tr
200 Milyon Kişi Evinden Olacak

İklim değişiklikleri sebebiyle 200 milyon insanın göç etmek zorunda kalacağı iddia edildi. İngiltere’nin göçten sorumlu gölge Bakan Chris Bryant, 2050 yılına kadar şu anda dünyadaki toplam göçmen sayısından fazlasının küresel ısınma yüzünden topraklarını terk edeceğini belirtti. “Bu rakam Birleşmiş Millterler’in tahmini. Kesin olarak gerçekleşmek zorunda değil, ama eğer çözüm üretme konusunda bir şeyler yapmazsak 200 milyon göçmen gerçek olabilir” diyen Bryant, yaşadığı yeri terk edenlerin iklim değişikliğinden daha az etkilenen ülkelere sığınmak zorunda kalacağını ifade etti.

Birleşmiş Milletler, 2008 yılında iklim değişikliği sebebiyle 20 milyon insanın göç ettiğini belirtiyor. Bu rakamı eleştiren araştırmacı Alex Randall ise “20 milyon insan yaşanan doğal felaketler sebebiyle evlerini terk etti. Ama bu felaketlerin ne kadarı küresel ısınma sebebiyle gerçekleşti? Yaşananların bir kısmını küresel ısınmaya bağlamak mümkün, ancak göç eden herkesi iklim değişikliği göçmeni olarak etiketlemek doğru değil” dedi. Bu konuda yapılan tahminlerin her zaman doğru çıkmadığını belirten uzmanlar, tahmin edilen rakamlara ulaşılmayacak dahi olsa bu sorunla insanlığın acilen ilgilenmesi gerektiğini belirtiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/200-milyon-kisi-evinden-olacak_111965.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!