Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İKB'den Taşkent'in Aydınlatma Sistemi için 36 Milyon Dolar

İslam Kalkınma Bankası (İKB), Özbekistan'a başkent Taşkent'in aydınlatma sisteminin modernizasyonu ve enerji tasarruflu teknolojilerin kullanılması projesi için 36 milyon dolarlık kredi ayıracak.

yapi.com.tr / AA
İKB'den Taşkent'in Aydınlatma Sistemi için 36 Milyon Dolar

Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, İKB Başkanı Ahmed Muhammad Ali'yi Aksaray Karargahında kabul etti. Taşkent'te düzenlenen kentsel dönüşüm ve kırsal kesimlerin kalkındırılmasına yönelik uluslararası konferansa katılmak üzere Taşkent'e gelen Muhammad Ali'yi kabul eden İslam Kerimov, İKB'nin üye ülkelerdeki önemli sosyal-ekonomik projelere destek sağlamak yoluyla kalkınma ve istikrarın sağlanmasına yönelik çalışmalarına yüksek değer verdiklerini dile getirdi. Kerimov, İKB'nın Özbekistan'daki kalkınma ve modernizasyon projelerini desteklemesi ve ülkedeki gerçekleştirilmekte olan uluslararası etkinliklere sürekli olarak katılmasını, Arap dünyasının Özbekistan'a gösterdiği yüksek saygı ve değerin bir göstergesi olarak gördüklerini dile getirdi.

Ali de, Özbekistan'a her gelişinde büyük değişim ve başarılara tanık olduğunu dile getirerek, ülke yönetiminin başarılı politikası sonucunda Özbekistan'ın her alanda büyük başarıları elde etmekte olduğunu ifade etti.
     
Görüşme sırasında, taraflar arasındaki işbirliğinin durumu ve perspektifleriyle İKB tarafından malileştirilmesi öngörülen projeler hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.
    
İslam Kalkınma Bankası'ndan Özbekistan'a 36 milyon dolarlık kredi
    
Ali'nin, Özbekistan temasları çerçevesinde, İKB ile Özbekistan Hükumeti arasında, başkent Taşkent'in aydınlatma sisteminin modernizasyonu ve enerji tasarruflu teknolojilerin kullanılması projesi için 36 milyon dolarlık kredi ayırmasıyla ilgili anlaşma imzalandı. Özbekistan resmi verilerine göre, İslam Kalkınma Bankası tarafından malileştirilen toplam proje tutarı 186,4 milyon dolarlık 10 proje tamamlanırken, halen toplam proje tutarı 640,9 milyon dolar olan daha 10 proje ise devam ediyor. Özbekistan Hükumeti, günümüzde toplam tutarı 877,9 milyon dolarlık olan 9 projeyi İslam Kalkınma Bankası'na sunmak üzere hazırlamış bulunurken, İKB ayrıca Özbekistan'a bugüne kadar 2,7 milyon dolarlık teknik yardımda bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ikbden-taskentin-aydinlatma-sistemi-icin-36-milyon-dolar_107583.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!