Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

2001 Krizinde İhracata Başladı, 2005'te Şampiyon Oldu

2001 Krizinde İhracata Başladı, 2005'te Şampiyon Oldu

yapi.com.tr
2001 Krizinde İhracata Başladı, 2005'te Şampiyon Oldu

ydınlatma sektörünün lider üreticilerinden biri olan Pelsan, 2001 yılında Türkiyede yaşanan ekonomik krizden en az zararla çıkabilmek için ihracata başladı. Bugün 40 ülkeye aydınlatma araç ve gereçleri ihracatı yapan Pelsan, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçılar Birliği'nin (IMMIB) 2005 yılı ihracat verilerine gore aydınlatma armatür üreticileri arasında en çok ihracat yapan yerli firma olarak gösterildi.

İhracat serüvenine bir valize doldurdukları aydınlatma gereçlerini ülke ülke pazarlayarak başladıklarını söyleyen Pelsan Yönetim Kurulu Başkanı M. Reşit Göğüş, bugün Kongo'dan Bangladeş'e, İtalya'dan Suriye'ye, tüm dünyada 40 ülkeye ihracat yapan bir firma olduklarını belirtiyor.

Aydınlatma sektöründe 4 yıl gibi kısa bir sürede ihracat şampiyonluğunu yakalayan Pelsan, ürünlerinin 2004 Atina Olimpiyatları'nı aydınlatması ile uluslararası pazarda da liderlik yolunda hızla ilerliyor. Pelsan, Avrupa normlarında üretilen ürünleri ile 25 yılın birikimini ortaya koyarak dünyaca tanınan bir Türk markası olmayı başarıyor.

2005 yılında hedeflerimize ulaştık
Geçtiğimiz yıl tüm dünyada geçerli KEMA ve VDE kalite sertifikalarını alarak Avrupa pazarında genişlemeyi hedeflediklerini söyleyen Pelsan Yönetim Kurulu Başkanı Göğüş, "Gittiğimiz fuarlarda Türkiye'nin Avrupa normlarında üretim yapabileceğini kanıtlıyoruz. Geçen yıl satışlarımızın yüzde 30'unu ihracat satışları oluşturdu. Pelsan olarak 2006 yılında ise en büyük hedefimiz, sahip olduğumuz kaliteli ürünlerimizi ihraç etmek konusundaki potansiyelimizi artırmak ve dünyanın en gelişmiş ilk 8 ülkesine yoğun biçimde Pelsan ürünlerini pazarlamaktır. 23 - 27 Nisan tarihlerinde Frankfurt'da düzenlenen Light & Building Fuarı'na katılıyoruz ki bu fuar aydınlatma sektörünün tüm dünyadaki buluşma noktasıdır" dedi.

www.pelsan.com.tr

http://www.yapi.com.tr/haberler/2001-krizinde-ihracata-basladi-2005te-sampiyon-oldu_44462.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!