Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2006'nın Mimari Harikaları

Businessweek.com 2006 yılının mimari açıdan en yenilikçi binalarını seçti. Bu binalar arasında ekolojik (yeşil) ofis binalarında, Apple’ın New York’taki showcase mağazasına ve dünyanın en uzun köprüsüne kadar birçok tasarım bulunmakta.

yapi.com.trWembley Stadyumu, Londra, İngiltereBusinessweek 2006 yılının mimari açıdan en yenilikçi binalarını seçti. Bu binalar arasında ekolojik (yeşil) ofis binalarından, Apple’ın Manhattan'daki mağazasına ve dünyanın en uzun köprüsüne kadar birçok tasarım bulunmakta.Eskiden az enerji kullanmak, azla yetinmek anlamına gelirdi. Daha az ısıtma veya daha az soğutma kullanmak, kısaca “az” kelimesi, yılların ihtişamı ve görkemi ortaya çıkaran mimarlık anlayışının çok uzağında kalıyordu. Günümüzde artık bina ne kadar ekolojik tasarlanmışsa, o kadar mükemmele yaklaşıyor.

İster ev ister gökdelen olsun, 2006 yılının mimari yapıları sözkonusu olduğunda en çok göze çarpan nokta mimarların tasarımlarının çevreye karşı duyarlı oluşuydu. Bu nedenle 2006'nın mimari harikaları aynı zamanda sürdürülebilir tasarımlar oluşlarıyla da dikkat çektiler. Bu sene içinde mimarlar daha çok ekolojik binalar tasarladılar ve /veya bu tip binaların reklamını yaparak bir yandan çevreye olan duyarlılıklarını dile getirdiler, bir yandan da ekolojik binaların tasarımlarının çoğalmasına yardımcı oldular.

Orjinal metin için tıklayınız.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/2006nin-mimari-harikalari_50521.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!