Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2008'de Köprüyü Geçip, Aynı Anda 5 Bin Konut İnşa Edecek

İstanbul'un Anadolu Yakası'ndaki projeleriyle büyüyen Ali Ağaoğlu, 2008'den itibaren Bakırköy ve Maslak'taki iki iddialı proje ile Avrupa Yakası'na geçiyor..

Sabah Gazetesi
2008'de Köprüyü Geçip, Aynı Anda 5 Bin Konut İnşa Edecek

stanbul'da Anadolu Yakası'ndaki projelerle büyüyen Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Başkanı Ali Ağaoğlu, 2008'den itibaren Avrupa Yakası'nda inşaat yapmaya başlıyor. Ağaoğlu, Bodrum'da 10 bin konutluk projeyle birlikte önümüzdeki yıl aynı anda 15 bin konutun inşaatını üstlenmiş olacak. Ali Ağaoğlu, ilk dairelerin teslimini yapacağı Batı Ataşehir'deki My World projesiyle de uluslararası yarışmalara katılacak. Bu günlerde 3300 konutlu My World projesinin son etapları için "Yüzde 25 peşinat, hemen tapu, 7 ay sonra teslim" sloganlı bir kampanya başlatan Ali Ağaoğlu, Anadolu Yakası'nda yoğun konut talebinin bulunduğu Bakırköy bölgesine bin 500 konutluk bir sitenin yapımına başlamaya hazırlanıyor. E 5 üzerinde Bakırköy sapağından hemen önceki arazide yapılacak konutlar, konut stoğunun eskidiği ve uzun süredir yeni konut arzı olmayan bu bölgede biriken talebi hedef alıyor. Bu proje, Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun İstanbul Avrupa Yakası'ndaki ilk projesi olacak, ancak bu yakadaki arzın devamı da gelecek. Bakırköy'ü, Maslak Ayazağa'da yapımına başlanacak, ancak ayrıntıları henüz kesinleşmemiş 1000 konutluk ikinci proje izleyecek.

Hukukçulara lojman

2005'te proje patlamasının yaşandığı Anadolu Yakası'ndaki Batı Ataşehir Bölgesi'nde 3 bin 300 konutluk My World projesini hayata geçiren Ağaoğlu, şimdi bu bölgenin ön cephesindeki arazide hafriyat çalışmalarına başladı. Burada Adalet Bakanlığı için 144 konutluk iki kule yapacak olan Ali Ağaoğlu, karşılığında parselin bir bölümünü aldı ve orada kendi hayallerini gerçekleştireceği fındık formunda bir kulenin ön çalışmalarına başladı. Ali Ağaoğlu 2008'de sadece Batı Ataşehir değil, bölgenin doğusunda da aktif olacak. Ataşehir merkezindeki Migros Genel Müdürlüğü'ne bitişik arazide de yeni bir konut projesine başlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2008de-kopruyu-gecip-ayni-anda-5-bin-konut-insa-edecek_56222.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!