Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2010 Yılı için Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Açıklandı

Mimarlık ve mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılan 2010 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri belirlendi. Bayındırlık ve İskan Bakanlığının konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Tebliğle, 2010 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri, yapının mimarlık hizmetlerinde esas olan sınıfı dikkate alınarak inşaat

Dünya Gazetesi
2010 Yılı için Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Açıklandı

Mimarlık ve mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılan 2010 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri belirlendi. Bayındırlık ve İskan Bakanlığının konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Tebliğle, 2010 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri, yapının mimarlık hizmetlerinde esas olan sınıfı dikkate alınarak inşaat genel giderleri ile yüklenici karı dahil edilerek tespit edildi.

Buna göre, mimarlık ve mühendislik bedellerinin hesabında kullanılacak birim maliyet, metrekare başına birinci sınıf yapılarda A grubuna girenlerde 73 TL, B grubuna girenlerde 127 TL, ikinci sınıf yapılarda ise A grubuna girenlerde 201 TL, B grubuna giren yapılarda ise 276 TL olacak.

Birim maliyet, üçüncü sınıf yapılar için metrekare başına 448-511 TL, dördüncü sınıf yapılar için 577-761 TL ve beşinci sınıf yapılar için de  1.279-1.559 TL arasında belirlenen tutarlarda uygulanacak.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/2010-yili-icin-yapi-yaklasik-birim-maliyetleri-aciklandi_78173.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!