Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"2010’dan Önce Krizin Biteceğini Düşünmek İyimserlik"

“Uluslararası YAPI /TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı” etkinlikleri kapsamında Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından düzenlenen “Yapı Sektöründe Global Göstergeler ve Gelecek” paneli bugün (9 Mayıs 2009) gerçekleştirildi. Türk yapı sektörünün buluşma noktası YEM ve Avrupa’da sektöre özel araştırmalarla tanınan B+L Marktdaten’in bir araya geldiği

yapi.com.tr
"2010’dan Önce Krizin Biteceğini Düşünmek İyimserlik"

“Uluslararası YAPI /TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı” etkinlikleri kapsamında Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından düzenlenen “Yapı Sektöründe Global Göstergeler ve Gelecek” paneli bugün (9 Mayıs 2009) gerçekleştirildi. Türk yapı sektörünün buluşma noktası YEM ve Avrupa’da sektöre özel araştırmalarla tanınan B+L Marktdaten’in bir araya geldiği toplantıda global göstergeler ışığında yapı sektörü tartışıldı.

YEM danışmanı Barış Onay YEM’i bir bilgi merkezi olarak tanımlayarak, Türkiye'de yapı sektörünün nabzını tutan YEM hakkında bilgi verdi.

Onay ayrıca ilk iki günlük fuar ziyaretçi sayısı bilgilerine dayanarak, ziyaretçi sayısının geçtiğimiz yıla oranla yüzde 20 arttığını da sözlerine ekledi.

Onay’dan sonra söz alan Türk Yapı Sektörü Raporu 2008 danışmanı ekonomist Doç. Dr. Saygın Eyüpgiller global kriz hakkında konuştu. “Krize dair ekonomik duyumlar gelmeye başladı, krizin dibinin göründüğü konusunda görüşler var. Fakat toparlanma piyasaların ve ekonominin toparlanmasına bağlı. Bu ikisinin toparlanması arasında da zaman aralığı olabilir’ diyen Eyüpgiller, 2010’dan önce krizin biteceğinin düşünmenin büyük bir iyimserlik olduğunu ifade etti.

Eyüpgiller ayrıca krizin nereye doğru gittiğini anlamak için de ‘döviz kuru’, ‘faiz oranları’ ve “İMKB verileri”ne bakmak gerektiğini dile getirdi.

 B+L Marktdaten GmbH Direktörü Martin Langen ise sunumunda Avrupa’daki yapı sektörü, Almanya ve Hollanda’da ki şirketlerin Türkiye’ye bakışı hakkında bilgi verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2010dan-once-krizin-bitecegini-dusunmek-iyimserlik_68850.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!