Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Sektörünün En Büyük Buluşması 32. Kez Gerçekleşti

Türk yapı sektörünün uluslararası buluşma noktası haline gelen Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD Fuarları'nda 2009 yılının ilk ayağı 06 - 10 Mayıs 2009 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirildi. Yapı sektörünün uluslararası alandaki en büyük buluşması olan Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı, bu yıl 32. kez gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Yapı Sektörünün En Büyük Buluşması 32. Kez Gerçekleşti

Türk yapı sektörünün uluslararası buluşma noktası haline gelen Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD Fuarları'nda 2009 yılının ilk ayağı 06 - 10 Mayıs 2009 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirildi. Yapı sektörünün uluslararası alandaki en büyük buluşması olan Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı, bu yıl 32. kez gerçekleştirildi.Açılışı, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Sefer Akkaya, İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Başkanı Orhan Turan ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği Başkanı Kemal Yıldırım tarafından yapılan 32. Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı, 60 bin m2 alanda, üretim alanlarına göre gruplanmış 10 ayrı salon ve açık alanda gerçekleştirildi. Geçen yıl 96 bin 230 kişinin ziyaret ettiği fuar, bu yıl 101 bin 041 kişi ağırladı.

 

Fuara Uluslararası Alım Heyetlerinin ilgisi büyüktü

Her geçen yıl geliştirerek sürdürülen ve Türk yapı sektörünün yurtdışında tanıtımına da destek olan Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2009 İstanbul Fuarı tanıtım çalışmaları sonucunda, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı programı ile Fuar’a 11 yabancı ülkeden 100’ün üzerinde kurum ve kuruluş temsilcisinin katılımı gerçekleşti. Heyetlerin katılımı Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İMMİB) ile Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) organizatörlüğünde gerçekleştirildi. Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, İran, Kazakistan, Romanya, Rusya Federasyonu, Suriye, Ukrayna, Umman Sultanlığı ve Yunanistan’dan katılan alım heyetleri daha önceki yıllarda olduğu gibi, Türk Yapı Sektörü’nün uluslararası alandaki faaliyetlerine olumlu katkılar sağlayacak. Ayrıca Bulgaristan, Irak, Lübnan, Suriye ve Ürdün’den 400’ü aşkın kurum ve kuruluş temsilcisi Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonu ile fuarı ziyaret etti.

Fuar 5 milyar dolardan fazla iş hacmi yarattı

Fuar, hazırlık aşamasından kapanışına kadar geçen kısa sürede önemli bir istihdam ve ticaret hacmi yaratarak ekonomiye de çok büyük bir katkı sağladı. Yapı 2009 İstanbul Fuarı hazırlık aşamasından bitişine kadar sadece yapı sektörünü değil pek çok yan sektörü de harekete geçirirdi. Bu sektöre aktarılan kaynaklar ve fuara katılımcı firmaların fuar süresince gerçekleştirdikleri yıl bütününe yayılan iş bağlantıları ile beraber yaklaşık 5 milyar dolardan fazla  bir iş hacmi yarattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-sektorunun-en-buyuk-bulusmasi-32-kez-gerceklesti_68855.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!