Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

2011 İş Arayanlar için Umut Veriyor

Manpower İstihdama Genel Bakış Araştırması’na göre 2011 1. çeyreği için Türkiye’deki %+27’lik net istihdam görünümü iş arayanlar için umut verici bir dönemin sinyallerini veriyor. Türkiye’nin ilk kez katıldığı ve işverenlerin işe alım tahminlerine yönelik yapılan araştırmaya göre çoğu sektörde ve bütün bölgelerde olumlu bir işe alım beklentisi

yapi.com.tr
2011 İş Arayanlar için Umut Veriyor

ürkiye’deki Manpower İstihdama Genel Bakış Araştırmasına göre iş arayanlar 2011’in ilk çeyreğinde güçlü bir iş gücü pazarından faydalanacaklar. Araştırmaya katılan, her bölgedeki ve biri dışındaki bütün sektörlerdeki işverenler farklı seviyelerde olumlu işe alım faaliyetleri beklentisindeler ve yüzde +27’lik olumlu bir net istihdam görünümü sunuyorlar. Madencilik sektöründeki işverenler en yüksek işe alım tahminini sunuyorlar, ancak inşaat, üretim ve ilaç gibi diğer önemli sektörlerdeki işverenler de ocak-mart dönemi için parlak bir işe alım tahmininde bulunuyorlar.

Manpower Türkiye Genel Müdürü Ebru Coş araştırma hakkında şunları söylüyor:

"Manpower İstihdama Genel Bakış Araştırmasına, 2011’in 1. çeyreği itibariyle Türkiye’nin de katılmış olmasından büyük heyecan duyuyoruz. Dünyada en çok güvenilen istihdam araştırmalarından biri olarak nitelendirilen ve işverenlerin bir sonraki çeyrekte çalışanların sayısını artırma ya da azaltma eğilimlerini ölçmek amacı ile 3 ayda bir gerçekleştirilen araştırmada ülkelerin istihdamları açısından son derece anlamlı sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu verilerin Türkiye’de insan kaynakları eğilimleriyle ilgili tüm sektör paydaşları için önemli bir değerlendirme aracı olacağından eminiz".

Türkiye’de 2011’in 1. çeyreği için %+27’lik bir net istihdam görünümü

Manpower İstihdama Genel Bakış Araştırması, işverenlerin bir sonraki çeyrekte çalışanların sayısını artırma ya da azaltma eğilimlerini ölçme amacı ile 3 ayda bir gerçekleştiriliyor. 48 yıldır yapılan Manpower İstihdama Genel Bakış Araştırması dünyada en çok güvenilen istihdam araştırmalarından biri olarak nitelendiriliyor. Araştırmada sunulan net istihdam görünümü toplam istihdamda artış öngören işverenlerin yüzdesi alınarak ve bu yüzdeden gelecek çeyrekte işyerlerinde istihdamda bir düşüş bekleyenlerin yüzdesi çıkarılarak hesaplanıyor. Türkiye’de 1002 işverenle yapılan görüşmelere dayanan araştırma net istihdam görünümünü yüzde +/- 3,1’lik bir hata marjıyla sunuyor.

Tüm dünyada 39 ülke ve bölge çapında yaklaşık 64.000 işverenle gerçekleştirilen Manpower İstihdama Genel Bakış Araştırması’na göre Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde en iyimser net istihdam görünümünü Türk işverenler sunuyorlar. yüzde +27 gibi oldukça yüksek net istihdam görünümüne sahip Türkiye’de bütün bölgelerde ve tek bir sektör dışında bütün sektörlerde işverenler olumlu bir işe alım planına sahip olduklarını belirtiyorlar.

“Türkiye’deki genel işe alım tahminleri son derece olumlu ve iş arayanların neredeyse her sektörde orta ve uzun vadede mükemmel fırsatlarla karşılaşacağını gösteriyor. İşverenlerin Türkiye’de tek eksi değerde işe alım beklentisi sundukları restoran ve otelcilik sektöründe bile her beş işverenden biri gelecek çeyrekte yine de işe alım yapmayı planladıklarını belirtiyorlar” şeklinde konuşan Ebru Coş, “Ayrıca Türkiye’nin her bölgesindeki işverenler olumlu işe alım beklentisi içinde olduklarını ifade ettiler. En güçlü işe alım beklentileri ise işverenlerin neredeyse yüzde 40’ının 2011’in ilk çeyreği için kadrolarına çalışan almayı planladıklarını belirttiği Ege ve Karadeniz bölgesinde bulunuyor” diye ekliyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/2011-is-arayanlar-icin-umut-veriyor_84403.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!