Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''2011 Yılında Hedef Sektör Olarak Demiryolu Sektörünü Seçtik''

Eskişehir'de faaliyet gösteren Hisarlar AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Türker, 2011 yılında hedef sektör olarak demiryolları sektörünü seçtiklerini söyledi. Türker, dünya üzerindeki tüm kıtalarda demiryolu sanayinde üretim ve mühendislik çalışmaları bulunan ve yıllık 7,5 milyar dolarlık bir ciroya sahip olan Bombardier firmasının Hisarlar AŞ'yi

yapi.com.tr / AA
''2011 Yılında Hedef Sektör Olarak Demiryolu Sektörünü Seçtik''

Eskişehir'de faaliyet gösteren Hisarlar AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Türker, 2011 yılında hedef sektör olarak demiryolları sektörünü seçtiklerini söyledi. Türker, dünya üzerindeki tüm kıtalarda demiryolu sanayinde üretim ve mühendislik çalışmaları bulunan ve yıllık 7,5 milyar dolarlık bir ciroya sahip olan Bombardier firmasının Hisarlar AŞ'yi onaylı tedarikçi portföyüne kattığını kaydetti.

Bombardier'in uyguladığı denetimi başarıyla tamamladıklarını belirten Türker, Hisarlar AŞ'nin demiryolu sektöründe lider konumdaki Bombardier'in onaylı tedarikçi listesine girmiş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını bildirdi.

Türker, 2011 yılında hedef sektör olarak demiryolu sektörünü seçtiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Çeşitli sektörlerde hizmet vermenin risk yönetimi için kaçınılmaz bir durum olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte demiryolu yük ve yolcu taşımacılığının ülkemiz içerisindeki kaynakların verimli kullanımı çok önemli ancak bu sektörde faaliyet gösteren girişimci ve sanayiciler yeterince teşvik edilmemekte ve gerektiği kadar desteklenmemektedir. Avrupa'da demiryolu sektörüne 2020 yılına kadar 250 milyar avroluk bir yatırım planı yapılırken, Türkiye'de bu yatırım 13-15 milyar avro ile sınırlı kalmıştır. Ülkemizde şehir içi yolcu taşımacılığında kullanılan raylı sistemlerdeki araç sayısı 700 adet civarında bu rakam sadece New York'ta 6 bin, Moskova'da ise 5 bin adet civarında. Şehiriçi ulaşımında tramvay ve metro gibi raylı sistemlerin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması gerek. Böylece kentlerde yaşanan trafik ve kirlilik problemleri bu şekilde çözüme kavuşabilir''.

ETİKETLER: firma ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/2011-yilinda-hedef-sektor-olarak-demiryolu-sektorunu-sectik-_85992.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!