Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2011’in Son Çeyrek Verimlilik Verileri Açıklandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü, 2011 yılının dördünce çeyreğine (Ekim-Kasım-Aralık) ilişkin üç aylık verimlilik göstergelerini açıkladı. 2011 yılının dördüncü çeyreğinde çalışan kişi başına üretim endeksi, bir önceki döneme göre yüzde 9,6 arttı. Türkiye'de, 2011 yılının dördüncü çeyreğinde çalışan kişi başına

yapi.com.tr
2011’in Son Çeyrek Verimlilik Verileri Açıklandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü, 2011 yılının dördünce çeyreğine (Ekim-Kasım-Aralık) ilişkin üç aylık verimlilik göstergelerini açıkladı. Buna göre, imalat sanayi genelinde 2011 yılı 4. döneminde, çalışan kişi başına üretim, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 0,4, bir önceki döneme göre ise yüzde 9,6 arttı.

Çalışılan saat başına üretim endeksi 2011 yılı 4. döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1 arttı. Çalışılan saat başına üretim endeksi, bir önceki döneme göre ise yüzde 8,1 arttı.

Bölümler itibarıyla, çalışan kişi başına üretim endeksinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre en büyük azalış yüzde 14,07 ile ''tekstil ürünleri imalatı'', en büyük artış ise yüzde 90,29 ile ''diğer ulaşım araçları imalatı'' bölümlerinde gerçekleşti.

Çalışılan saat başına üretim endeksinde de bir önceki yılın aynı dönemine göre en büyük azalış yüzde 18,90 ile ''makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımı'', en büyük artış ise yüzde 83,96 ile ''diğer ulaşım araçlarının imalatı'' bölümlerinde gerçekleşti.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/2011in-son-ceyrek-verimlilik-verileri-aciklandi_91410.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!