Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2012'de Konutta Senetli Satış Sistemi daha da Yaygınlaşacak

Osmanlı İnşaat Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bakırcı, 2012'de konutta senetli satış sisteminin daha da yaygınlaşacağını ve birçok inşaat firmasının bu yöntemi kullanmaya başlayacağını belirtti.

yapi.com.tr / AA
2012'de Konutta Senetli Satış Sistemi daha da Yaygınlaşacak

Osmanlı İnşaat Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bakırcı, 2012'de konutta senetli satış sisteminin daha da yaygınlaşacağını ve birçok inşaat firmasının bu yöntemi kullanmaya başlayacağını belirtti. Bakırcı, yaptığı yazılı açıklamada, konut alma konusunda en büyük sıkıntıyı bankaların yarattığını, kredi alamayan birçok kişinin imdadına senetli satışların yetiştiğini öne sürdü.
    
Osmanlı İnşaat olarak senetli konut satışı konusunda sektörün öncüsü olduklarını ifade eden Bakırcı, ''2012'de bu sistem daha da yayılacak ve birçok inşaat firması bu yöntemi kullanmaya başlayacak'' dedi. 2012 yılında emlak sektöründe 'senetli satışlara' sık sık rastlanacağını ifade eden Bakırcı, inşaat sektörünün hızla büyümeye devam ettiğini, bunun altında yatan temel etkenin talep olduğunu belirtti.
    
Bakırcı, şunları kaydetti:
    
''Birçok kişi kira vereceğine ev taksitine girmeyi daha mantıklı buluyor. Herkesin bütçesine göre konut bulması eskiye nazaran daha kolay. Bankalar birçok kişiye kredi vermiyor. Gelir seviyesi düşük olanlar kredi alamıyor ya da faizleri çok yüksek tutuyorlar. Bu kişileri düşünerek zamanında konutlarımızı 'senetle' satmaya başlamıştık. Kefil, kredi, yüksek faiz olmaksızın satışlarımızı gerçekleştirdik. Senetli konut satışı konusunda sektörün öncüsü olduk. Ardından birçok firma da bu yöntemi kullanmaya başladı. Kredi alamayan birçok kişinin imdadına yetişen bu sistem 2012'de firmalar arasında daha da yayılacak. Gayrimenkul sektöründe 'senetli satış' dönemi başlayacak.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/2012de-konutta-senetli-satis-sistemi-daha-da-yayginlasacak_90371.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!