Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

2019'da Ev İnşaatı Kaça Mal Olacak?

İnşaat maliyet bedelleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan tebliğ ile geçtiğimiz aylarda duyuruldu. Peki, 2019'da ev inşaatı kaça mal olacak?

yapi.com.tr
2019'da Ev İnşaatı Kaça Mal Olacak?

Konut üretimi yapan inşaatçıları yakından ilgilendiren yapı maliyet bedelleri, her sene yeniden belirleniyor. Maliyet bedellerinin artöaso ile konut fiyatları da yükseliyor.

Peki, 2019'da ev inşaatı kaça mal olacak? 2019'da ev inşa etmek ne kadara mal olacak?

Bilindiği üzere yapının toplam inşaat maliyeti, binanın dıştan dışa yüz ölçümü ile metrekare normal inşaat maliyet bedelinin çarpılması halinde tespit ediliyor.

Ancak bu bedellere asansör, kalorifer veya klima tesisat bedelleri dahil olmuyor. Binada kalorifer, klima ve asansör tesisatı varsa bu bedellere kalorifer veya klima için yüzde 8, asansör için yüzde 6 oranında ekleme yapılıyor.

Emlak vergisine esas olmak üzere 2019 yılında uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Tebliğte belirtilen tutarlarda tespit edilerek geçtiğimiz aylarda duyuruldu.

Açıklanan metrekare maliyet bedellerine göre, 100 metrekare büyüklükteki 1. sınıf inşaatta betonarme karkas ev ortalama 108 bin 399 liraya mal olacak. Lüks olarak inşa edilen dairelerin maliyeti ise ortalam 173 bin 577 lirayı bulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2019da-ev-insaati-kaca-mal-olacak_169513.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!