Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

25 Yıllık Sorun Çözülüyor

Manisa'nın 1989 yılından beri yapılamayan imar planı ile ilgili çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 1/100 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı'nın onayını aldı.

yapi.com.tr
25 Yıllık Sorun Çözülüyor

Manisa Planlama Bölgesi 1/100 bin ölçekli planların Büyükşehir Belediyesi ilan panosu ile web sitesinden duyurular kısmından 10 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında yayınlanarak ilan edileceğini belirten İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Türkan Taş Köroğlu, "Askı süreci tamamlandıktan sonra herhangi bir itiraz olmazsa, planlar kesinleşecek. Büyükşehir Belediyesi olarak yapılması düşünülen 1/50 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı ve 1/5 bin ölçekli nazım imar planı çalışmaları için altlık olacak. Planı, Manisa ve İzmir Planlama Bölgesi için önem arz ediyor" dedi.

İşbirliğiyle çalışacağız

Hürriyet'in haberine göre, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Cengiz Ergün, Manisa'da yıllardır yapılmayan ve kentin kanayan yarası haline gelen imar planlarının yapımı için göreve geldikleri ilk günden itibaren çalışma yaptıklarını, bu sorunu çözmek için tüm kurumlar ve siyasi partilerle işbirliği içinde çalışacaklarını belirtti. Başkan Ergün, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 100 binlik Çevre Düzeni Planları'nın onaylanmış olması, önemli bir sürecin başlangıcı anlamını taşıyor. İmar konusu Manisa'nın kanayan yarası. Hızla Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak 25 binlik planları yapıp, kentimizi bu kanayan yaradan kurtarmak istiyoruz. Bu konu tüm Manisa'yı ilgilendiren önemli bir konudur. Hiçbir siyasi kaygı gütmeden, herkesin fikirlerini alarak, kentimizin imar planını yapıp, Manisalılara en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Tabi şuanda askı süreci yaşanıyor. Tüm ilçe belediyelerine yazılı olarak planlama ile ilgili inceleme için gerekli bilgi verildi" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/25-yillik-sorun-cozuluyor_122425.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!