Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

250 Konut Yaparak Anadolu’ya Geçecek

Geçen yıl İstanbul'un Avrupa yakasında iki ve Muğla Bodrum’da bir olmak üzere üç proje üzerinde yoğunlaşan Doğa Gayrimenkul, bu yıl İstanbul'da ağırlık vereceği rotalardan biri olarak Anadolu yakasını seçti. Bu arada Bodrum'daki projesinin inşaatını geçen yıl tamamlayan şirket, İstanbul'daki projelerini de bu yıl içinde tamamlamaya odaklanacak.

Milliyet Gazetesi
250 Konut Yaparak Anadolu’ya Geçecek

Geçen yıl İstanbul'un Avrupa yakasında iki ve  Muğla Bodrum’da bir olmak üzere üç proje üzerinde yoğunlaşan Doğa Gayrimenkul, bu yıl İstanbul'da ağırlık vereceği rotalardan biri olarak Anadolu yakasını seçti. Bu arada Bodrum'daki projesinin inşaatını geçen yıl tamamlayan şirket, İstanbul'daki projelerini de bu yıl içinde tamamlamaya odaklanacak. Anadolu yakasının gelişen bölgelerinden biri olan Kartal'da yeni bir projesinin son aşamalarına geldiklerini belirten Doğa Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ari Duek, eylül ayında, burada 180 ile 250 arasında yeni konutun temelini atacaklarını bildirdi. Öte yandan Göktürk'te yer alan Doğa Teras ve Dolapdere'deki Feriloft projelerini, zamanından önce teslim etmek için çalışmalara hız verdiklerini belirten Duek, bu çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Dolapdere bölgesinde yer alan projenin Bilgi Üniversitesi ve yeni tünelin çıkış noktalarına son derece yakın konumlandığını vurgulayan Duek, beş blokta 165 konut olarak tasarımlanan projedeki dairelerin 14 farklı tipte olduğunu belirtti. Hedef kitle olarak genç ve şehrin hızlı yaşantısını seven Taksim ve Nişantaşılı aileleri gösteren Duek, Feriloft ile bu bölgeye yatırım yapmak isteyen yabancıların da ilgilendiğini ifade etti. Geçen yıl birinci etabını tamamlayarak yaşamı başlattıkları projede hizmetlerin kendilerini ayrıcalıklı kıldığını belirten Duek, şöyle devam etti:

"Tüm bloklara kuru temizleme, vallet parking, room service, concierge, temizlik ve çamaşırhane gibi servis imkanları sağlıyoruz. Bu servisler ekstra maliyete tabi tutulmuyor.” 

2010 yılında inşaatına başladıkları ve çalışmaların devam ettiği 63 konutluk Doğa Teras Projesinin ise Göktürk’te bulunduğunu belirten Duek, “Burasını Ena Gayrimenkul ile birlikte yapıyoruz. İki bloklu sitede aynı zamanda iki sosyal yaşam alanı bulunuyor” diye konuştu.

Bodrum'daki durağı ‘Herbil’

2010’un tümünü, neredeyse Bodrum'da geçirecek kadar bu coğrafyadaki ilk çalışmaları olan Doğa Hanımeli'ye yoğunlaşarak geçirdiklerine dikkat çeken Ari Duek, tamamladıkları bu çalışmanın kendine ait bir özel sahili olduğunun altını çizdi. Bu nedenle projede yer alan evlerin hemen hepsinin denizi gördüğünü kaydeden Duek, "Yani, denize girmek için evden çok uzaklaşmak gerekmiyor" diye konuştu. Bodrum’un doğal güzellikleriyle bilinen Hebil Koyu'nda yer alan projede 29 blokta 59 daire bulunduğunu ifade eden Duek, konutların üç farklı tipte yapıldığını söyledi.  Duek, konutların büyüklüklerinin ise 95 metrekare ile 195 metrekare arasında değiştiğini belirtti.

Konutta yönü demir ve dolar belirleyecek

Ekonominin genel seçimlere endeksli bir gelişim göstereceğini kaydeden Ari Duek, açıklanan enflasyon rakamları karşısında son derece temkinli bir yaklaşım sergiledi. Düşük oranlara rağmen, zamların peş peşe geleceğini iddia eden Duek, konut sektöründe yön belirleyici argümanın ise demir fiyatları ve dolar olarak ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/250-konut-yaparak-anadoluya-gececek_85150.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!