Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

26 İl Daha Doğalgaza Kavuşuyor

İlk olarak ülkemizde 1987 yılında kullanılmaya başlanan doğalgaz ağının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızla devam ediyor. Önümüzdeki

Türkiyeb>İlk olarak ülkemizde 1987 yılında kullanılmaya başlanan doğalgaz ağının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızla devam ediyor. Önümüzdeki yılardan itibaren yürürlüğe girecek olan uluslararası doğalgaz alım anlaşmalarına paralel olarak ithal edilecek olan doğalgazın 26 şehre daha götürülmesi kararlaştırıldı. BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Orta Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerine doğal gaz kullanımını yaygınlaştırıp, iletim hatlarından doğalgazı alarak bazı şehirlerdeki sanayi ve konutlara götürülecek.
Doğalgaz Dağıtım Hatları Projeleri'nin yapımlarına yönelik ihale hazırlıkları yakında tamamlanacak. Önümüzdeki yıldan itibaren imzâlanan uluslararası anlaşmalar doğrultusunda, 26 şehre gaz götürmeyi amaçlayan proje kapsamında bu hatların ilk etap da mühendislik çalışmaları daha sonra inşaat ile ilgili ihaleleri açılacak.

Edirne’den Adana’ya

BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nce fizibil bulunan 26 şehrin, ana dağıtım hatları güzergâhında olduğu ve küçük branşmanlarla buralara bağlantıları sağlanacak. BOTAŞ Genel Müdürlüğü tarafından ihale çalışmaları tamamlanan ve önümüzdeki yıllardan itibaren aşamalı olarak doğalgazın götürüleceği şehirler şunlar; Kahramanmaraş, Gaziantep, İskenderun, Adana, Mersin, Isparta, Antalya, Afyon, Denizli, Erzurum, Erzincan, Tokat, Nevşehir, Amasya, Elâzığ, Osmaniye, Burdur, Muğla, Aydın, Nazilli, Tarsus, Ordu, Giresun, Edirne ve Yozgat-Sorgun.

http://www.yapi.com.tr/haberler/26-il-daha-dogalgaza-kavusuyor_5278.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!