Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

28 Milyon Dolar Toplayan Kemer Country'liler 'Büyük' Ortak Arıyor

Kemer Country'yi yaratan Esat Edin'in 55 milyon dolarlık borcunu üstlenmek ve siteyi icradan korumak üzere organize olan Kemer Country ve Kütük Ev sakinlerinin oluşturduğu Ortak Girişim Platformu, 28 milyon dolar para topladı. Platform, 55 milyon doları tamamlamak için büyük ortak aramaya başladı. Yeni plana göre kurulan şirketin yüzde 50'si büyük

Vatan Gazetesi
28 Milyon Dolar Toplayan Kemer Country'liler 'Büyük' Ortak Arıyor

Kemer Country’yi yaratan Esat Edin’in 55 milyon dolarlık borcunu üstlenmek ve siteyi icradan korumak üzere organize olan Kemer Country ve Kütük Ev sakinlerinin oluşturduğu Ortak Girişim Platformu, 28 milyon dolar para topladı. Platform, 55 milyon doları tamamlamak için büyük ortak aramaya başladı. Yeni plana göre kurulan şirketin yüzde 50’si büyük ortağa, kalan yüzde 50 ise 28 milyon doları toplayan sakinlere verilecek.

Borusan CEO’su Agah Uğur, Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Garanti Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Metin Ar, UND eski Başkanı Çetin Nuhoğlu gibi iş dünyasının önde gelen isimlerinin oturduğu, İstanbul’un en prestijli konut projesi Kemer Country’de, mal sahiplerinin Esat Edin’in borcundan kaynaklanan riski bertaraf etmek üzere oluşturduğu platform çalışmalarını genişletti.

Süre 30 Ağustos’a uzadı

Edin’in sahibi olduğu Kemer Yapı büyük borç batağına düşünce Kemer Yapı’nın, Kemer Country içinde yer alan haklarının, alacaklılar tarafından icradan satılması tehlikesi üzerine Mayıs’ta harekete geçen site sakinleri, 55 milyon doları toplamaya karar verdiler. Ancak son katılım tarihi olan 30 Haziran’a kadar 55 değil sadece 28 milyon dolar toplanabilince katılım süresi 30 Ağustos’a uzatıldı. Ayrıca şirketin yarısının şirket veya şahıs olmak üzere tek bir büyük ortağa satılmasına karar verildi. Yeni plana göre, site sakinlerinin kurduğu şirketin yüzde 50’si büyük ortağa, kalan yüzde 50’si ise 28 milyon doları toplayan sakinlere katılım oranlarına göre verilecek.

4.400 bin hisseye bölünecek

Kemer Country sakinlerinin oluşturduğu yapı, toplanması gereken 55 milyon dolar dikkate alınarak, her biri 12 bin 500 dolar nominal değerde 4 bin 400 hisseye bölünmesini öngörüyor. Evler için minimum ve maksimum satın alınabilecek hisse senetleri miktarları da bir tablo ile belirlendi. Payına düşenden daha fazla hisse almak isteyen büyük yatırımcılar için de 1.200 hisse ayrıldı. Bu kategoriye girmek için en az 20 hisse talep etmek gerekiyor. Bu kategori hisselerden alanlar şirketin yönetimini tespit etme ve projelerden öncelikli gelir elde etme imtiyazına da sahip olacak.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/28-milyon-dolar-toplayan-kemer-countryliler-buyuk-ortak-ariyor_63095.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!