Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“28 Saniyede Hazır!”

28 saniyede bir A1 basabilen “SureColor T Serisi” üzerine, Epson ProGrafik Kanal Müdürü Çağdaş Sevgen ve Epson Europe B.V. Satış Yöneticisi Guy Martin ile yeni ürünlerini konuştuk.

“28 Saniyede Hazır!”

Öncelikle bize biraz Epson firmasından söz eder misiniz?

Çağdaş Sevgen: Epson; farklı kategorideki yazıcılardan, ev ve ofis için tasarlanan 3LCD projektörlerden, elektronik ve kristal cihazlara kadar görüntüleme ürünlerinde yenilikçi bir firma. Yenilikçi ve yaratıcı kültürüyle Epson, üstün kalite, işlevsellik, kompakt tasarım ve verimli enerji kullanımı ile tanınan ürünleriyle, kullanıcılarının vizyonunu ve beklentilerini aşmaya odaklanıyor.

Japonya merkezli Seiko Epson Corporation tarafından yönetilen Epson Group dünya genelinde 75.000 çalışana sahip. Asya, Avrupa ve Amerika’da üç ayrı organizasyonu bulunan Epson, Türkiye ofisini 2000 yılında açtı. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation liderliğinde yönetilen grubun Türkiye ofisinin de içinde bulunduğu Epson Avrupa bölgesi, 2.400 çalışanıyla hizmet veriyor.

T: Epson’un “SureColor T” serisi Sign Fuarı'nda öne çıkan üründü. Epson’un bu serisinin var olan ürünlerden farkı nedir?

Guy Martin: 28 saniyede bir A1 basabilmek gerçekten çok ses getirebilecek bir şey. Baskının hem hızlı hem kaliteli olması kullanıcılar için çok önemli. Yalnızca hızlı baskıya gereksinim duymuyor bu insanlar, aynı zamanda müşterilerine hızla sunum yapmak zorundalar.  Hattâ kalın medyaya basarak maket yapmak zorundalar ki sunumlarını yaparken uğraşmasınlar. Bu tip ürünlerde çoğunlukla kullanıcılar hızlı olmak zorunda, çünkü müşteri her an bir proje isteyebilir, projenin derhal bir yere iletilmesi gerekebilir. Bunların hepsi Epson’un T serisi tarafından karşılanıyor. Hem standart, hem de profesyonel baskı almak mümkün.

Epson SureColor SC-T7000, SC-T5000 ve SC-T3000, 44 inç (1,118 mm), 36 inç (914 mm) ve 24 inç (610 mm) genişliğinde fotokopi kağıdı veya fotoğraf kağıdı gibi kaplamalı veya kaplamasız medyada hızlı ve güvenilir baskı olanağı sunuyor. Bu da söz konusu projenin bir daha kalın bir malzemeye yapıştırılmadan doğrudan sunulabilmesi ve sunulan malzemede kabartı vs. gibi şeylerin olmamasını sağlıyor. Bu seri ile 1,3 mm kalınlığa veya 850 gr.’a kadar medyaya çıktı almak mümkün. 

Bir de bu tipte CAD cihazlarını incelediğimizde en çok gördüğümüz şey şu oldu; kullanıcılar bu cihazları sınırlı alanlarda kullanıyor. Kullandıkları alanlar çok küçük alanlar. Dolayısıyla az yer kaplaması ve aynı zamanda çok efektif olması gerekiyor. Bununla birlikte tüm kontrolü cihazın ön tarafından sağlamak mümkün, herhangi bir uygulama için cihazın arkasına geçmeniz gerekmiyor. Bu da aslına bakarsanız sektörde sık karşılaşılan bir durum değil. Bu hem kullanıcıya ciddi anlamda zaman kazandıran bir şey hem de ürünün gereksinimleri hızlı karşılamasını sağlayan bir durum.

Bir de bütün Epson ürünlerinde “micro piezo” kafa kullanılıyor, termal kafa kullanılmıyor. Bu tamamen Epson’un ürettiği bir teknoloji. Termal teknoloji zamanla aşınan ve kalitesi düşen bir teknoloji.

Çağdaş Sevgen: Evet, makinalarımızda “micro piezo” baskı kafası kullanılıyor ve bu da baskı makinasının kafasının ömür boyu kullanılmasına imkan sağlıyor. Devamlı bozulmayan ve aynı kalan, değiştirme gereksinimi duyulmayan bir sistem söz konusu. Bu da işi maddi açıdan tercih edilebilirlikte de pazardaki diğer ürünlerden öne çıkarıyor.

Ayrıca SureColor T serisi, 700 ml, 350 ml ve 110 ml mürekkep kartuşu boyut seçimi ile optimum çalışma maliyeti sağlıyor. Yazıcıların otomatik fotoğraf ve mat siyah mürekkep değiştirme yeteneği ile kurulumunun hızlı olması verimliliği daha da artırırken kullanımı da kolaylaştırıyor. Medya barkodu baskısı sayesinde ruloda ne kadar kâğıt kaldığını kontrol etmek de kolaylıkla mümkün.

Sektörden gelen talepler dikkate alınarak HP-GL benzeme modu ve opsiyonel bir 250 GB HDD sürücü eklenen SureColor T serisinde; Epson’un koyu siyahlar, geniş renk yelpazesi ve 0,02 mm genişliğinde net ve yoğun çizgilerle yüksek kaliteli, dayanıklı baskılar üretmek için özel olarak geliştirilen yeni UltraChrome XD Mürekkebi kullanılıyor. Epson'un Değişken Boyutlu Damlacık Teknolojisi, geniş renk alanlarında verimlilik sağlıyor ve ince ayrıntılara da netlik kazandırıyor. Çevresel etkileri minimize etmek üzere seride pigment tabanlı mürekkep kullanılıyor. Ayrıca T serisinin gürültü seviyesi de oldukça düşük.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/28-saniyede-hazir_104239.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!