Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

3. Havaalanı için Yer Beğenilecek

İstanbul'a kurulması planlanan 3. havalimanı için kolları sıvayan hükümet, atacağı adımları bir takvime bağladı. İlk olarak yer seçimi aralık sonuna kadar bir sonuca bağlanacak. Ancak yer seçiminde, 'İstanbul'un gelişim planlarıyla uyumlu olacak şekilde ulaşım ve imar planları çerçevesinde yeni bir havalimanı için gerekli asgari fiziksel şartları

Yeni Şafak Gazetesi
3. Havaalanı için Yer Beğenilecek

İstanbul'a kurulması planlanan 3. havalimanı için kolları sıvayan hükümet, atacağı adımları bir takvime bağladı. İlk olarak yer seçimi aralık sonuna kadar bir sonuca bağlanacak. Ancak yer seçiminde, 'İstanbul'un gelişim planlarıyla uyumlu olacak şekilde ulaşım ve imar planları çerçevesinde yeni bir havalimanı için gerekli asgari fiziksel şartları taşıma' önemli rol oynayacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'a yapılmasını istediği üçüncü havaalanı hükümetin '2009 Yılı Programı'na girdi. Resmi Gazete'de yayınlanan programa göre havalimanı için yer seçimi meselesi, aralık sonuna kadar karara bağlanacak. Yer konusunda başta Çorlu olmak üzere bazı isimler gündeme getirilmişti. İstanbul'a yakınlığı ve coğrafi konumu itibarıyla öne çıkan Tekirdağ'ın sanayileşmiş ilçesine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da destek çıkmıştı.

Hükümetin, yeni yılda kamu sermaye yatırımları içinde en büyük pay ayırdığı sektör ulaştırma olacak. Toplam yatırımların içinde yüzde 31'lik pay ile öne çıkan ulaştırmada en dikkat çekici projelerden biri ise İstanbul'a üçüncü havaalanı yapımı. 2009 programında, "İstanbul'un gelişim planlarıyla uyumlu olacak şekilde ulaşım ve imar planları çerçevesinde yeni bir havalimanı için gerekli asgari fiziksel şartları taşıyan bölgeler arasından seçim yapılacak" ifadeleri yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-havaalani-icin-yer-begenilecek_64471.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!