Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

3 Katlı İstanbul Tüneli'nin İhale Çağrısı Aralıkta Yapılacak

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi’nin ihale çağrısına aralık ayında çıkılacak. Proje ile 10 istasyonda 9 farklı raylı sistem ekspres metro ile birbirine bağlanacak

yapi.com.tr
3 Katlı İstanbul Tüneli'nin İhale Çağrısı Aralıkta Yapılacak

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, dünyada ilk kez yapılacak. Projenin ihale çağrısına aralık ayında çıkılması planlanıyor. Asya ve Avrupa kıtalarının dünyada ilk kez yapılacak bir proje ile birbirine bağlanmasıyla İstanbul trafiği rahat bir nefes daha alacak.

3 katlı tünel tasarımıyla; hem Boğaz'ı iki defa geçmek yerine bir defa geçerek binlerce metre tünel yapım maliyetinden ve süresinden tasarruf edilmiş olacak, hem de ekonomik ve pratik çözüm sağlanacak.

Günde 6.5 milyon insan
5 Temmuz Şehitler Köprüsü aksının ihtiyacı olan metro tüneli ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü aksının ihtiyaç duyduğu karayolu tüneli birleştirilip, tek tünel ile geçilecek. Pproje ile İstanbul dünya çapında model olabilecek bir metro sistemine sahip olacak.

Sabah'tan Barış Şimşek'in haberine göre; günde 6.5 milyon insanın kullanacağı toplam 10 istasyonda 9 farklı raylı sistem, ekspres metro ile birbirine bağlanacak. Aralık ayında ihale çağrısına çıkılması planlanan projede ihalenin ise önümüzdeki yılın başlarında yapılması planlanıyor.

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin ihalesinin Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılası planlanıyor. Söz konusu iş için etüt proje çalışmaları 29 Mayıs 2017'de başladı. Etüt projesi 7 Aralık'ta teslim edilecek. İstanbul Boğazı'nda Jeofizik Etüt ve Batimetrik Harita Alımı ile belirlenen noktalarda derin deniz sondajları da tamamlandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-katli-istanbul-tunelinin-ihale-cagrisi-aralikta-yapilacak_168664.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!