Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3 Stadyum İhaleye Çıkıyor!

TOKİ ile Gençlik ve Spor Bakanlığınca imzalanan protokoller kapsamında, Trabzon, Adana ve Sakarya statları için ihaleye çıkılacak.

yapi.com.tr
3 Stadyum İhaleye Çıkıyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokoller çerçevesinde Trabzon, Adana ve Sakarya'ya yapılacak stadyumların ihale tarihleri belli oldu. Radikal Gazetesi’nin haberine göre TOKİ, Trabzon'da yapılacak Akyazı Spor Kompleksi'nin ihale sürecini başlattı. Bünyesinde 40 bin seyirci kapasiteli stadyumu da barındıran kompleksin ön yeterlik ihalesi, 14 Şubat'ta yapılmıştı. Stadın teklif alma ihalesi ise 8 Nisan'da yapılacak. Bu oturumda, ön yeterlilik idari şartnamesinde belirtilen kriterlere göre kısa listeye giren firmalardan teklifler alınarak ihale sonuçlandırılacak.

TOKİ'nin Trabzon'a inşa edeceği kompleks, Avrupa'nın en modern spor kompleksleri arasında gösteriliyor. Proje, 800 bin metrekarelik dolgu sahasında hayata geçirilecek.Projede, 40 bin kişilik stadyumun yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, kamp eğitim merkezi, 2 doğal çim sahası, 5 sentetik çim saha, 4 tenis kortu, 2 basketbol ve 1 voleybol sahası, 4 bin kişilik paket arıtma tesisiyle açık otopark bulunuyor.

Anadolu kulüpleri stadyumlarına kavuşacak

Adana'da 33 bin seyirci kapasiteli stadyum için 10 Nisan'da, Sakarya'da 25 bin seyirci kapasiteli stadyum için de 30 Nisan'da ihaleye çıkılacak. Adana'daki stadyum 102 bin 822 metrekareye inşa edilecek. Protokolle, Adana'da stadyumun yanı sıra 7 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonu, il hizmet binası ve futbol antrenman sahası yapılacak.

Sakarya ve Adana'da inşa edilecek stadyumlarda, en az 300 seyirci kapasiteli VIP ve protokol tribünü yer alacak. Ayrıca 4 erkek, kadın ve engelli soyunma odası, 4 teknik direktör, 2 hakem, 1 sporcu revir, 1 doping kontrol odaları da bulunacak.Stadyum yönetimi, UEFA kulüp ağırlama, kurumsal misafir alanları, restoran, polis merkezi, sağlık merkezi, mağazalar, çoklu bilet satış gişeleri, basın ve konferans odalarının yer alacağı stadyumlarda, açık ve kapalı otopark alanları yer alacak.

Antalya'ya 10 bin seyirci kapasiteli  spor salonu

TOKİ, stadyumların yanı sıra Ankara Karayolları Genel Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu, açık spor sahaları, altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı için 3 Nisan'da, Antalya'da inşa edilecek 10 bin seyirci kapasiteli spor salonu için de 11 Nisan'da ihale düzenleyecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-stadyum-ihaleye-cikiyor-_106397.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!