Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

31 Temmuz Depremi

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 17 Ağustos Marmara depreminin 11. yıldönümü nedeniyle, Grand Hyatt İstanbul Oteli’nde bugün (16 Ağustos) bir toplantı düzenleyerek, depreme karşı dayanıklı yapılaşmada en önemli yapı malzemesi olan hazır betonda kalitenin sağlanmasına yönelik yapılan çalışmalara indirilen büyük darbeyi kamuoyunun bilgisine

yapi.com.tr
2 31 Temmuz Depremi

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 17 Ağustos Marmara depreminin 11. yıldönümü nedeniyle, Grand Hyatt İstanbul Oteli’nde bugün (16 Ağustos) bir toplantı düzenleyerek, depreme karşı dayanıklı yapılaşmada en önemli yapı malzemesi olan hazır betonda kalitenin sağlanmasına yönelik yapılan çalışmalara indirilen büyük darbeyi kamuoyunun bilgisine sundu.

Beton kalitesinin önemine vurgu yapan “17 Ağustos Marmara Depreminin 11. Yıldönümünde Beton Kalitesine Büyük Darbe” başlıklı toplantıda; 17 Ağustos’tan bugüne beton kalitesinin iyileştirilmesi adına nelerin yapılıp yapılmadığına, yapılarda bugüne dek ne derecede kalitesiz ve denetimsiz betonların kullanıldığına ve kaliteli beton üretiminin sağlanması için yapılması gerekenlere değinildi. 

Toplantıya Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayhan Paksoy, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hulusi Özkul, Türkiye Deprem Vakfı’ndan Prof. Dr. Zekai Celep, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nden Prof. Dr. Asım Yeğinobalı ve İnşaat Mühendisleri Odası’ndan Yrd. Doç. Dr. Özkan Şengül konuşmacı olarak katıldı.

Sözde Değil Özde Ciddi Bir Denetim İstiyoruz!Toplantıda depreme dayanıklı yapılar inşa etmenin, Deprem Yönetmeliğine ve standartlarına uygun projelerin doğru malzemeler ile kurallarına uygun şekilde uygulanmasından geçtiği vurgulandı.

17 Ağustos Marmara Depremi sonucunda 20.000 can kaybına neden olan yapılardan edinilen verilerin, başta beton olmak üzere kullanılan malzemelerin standartlara uygun olarak üretilmediğini gözler önüne serdiği belirtildi.

Depreme dayanıklı yapılar üretmek adına, hazır beton üretim sürecinin denetlenmesi için, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın hazırladığı Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’nin 8 Eylül 2002’de yayımlandığı hatırlatıldı. Başta beton olmak üzere CE kapsamı dışında kalan yapı malzemeleri için ise, ‘G İşareti Yönetmeliği’ hazırlandığı belirtilerek, kaliteli hazır beton üretimini zorunlu hale getirecek bu olumlu gelişmelere 31 Temmuz 2010 günü büyük bir darbe indirildiği vurgulandı ve THBB’nin hazır beton sektöründe sözde değil özde ciddi bir denetim istediği ifade edildi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4
ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/31-temmuz-depremi_82007.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Bazı kişileri korumak veya kendi yandaşlarınızı zengin etmek istiyorsanız bazılarının ölmesi gayet normal bir olay oldugu için sözde Avrupa Birliğine girme soytarılığı adı altında Türk Milletini aldattığımızı nasıl ispat edebiliriz ki. Hele hele dini siyasete alet edenler iktidarda olursa. YANITLA
  • Yorumsuz YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!