Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'32 Group' Başlama Vuruşunu Ataşehir ile Yapmak İstiyor

Türkiye pazarına Keleşoğlu İnşaat ile kurduğu ortaklıkla adım atan New York merkezli 32 Group, Türkiye'de ilk yatırımını Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 22 Şubat'ta ihalesini gerçekleştireceği Ataşehir arazisiyle yapmak istiyor. Pazartesi günü İstanbul'a gelen 32 Group CEO'su Majid Pishyar, "Arazi için istekliyiz ihaleyi kazanmak

Sabah Gazetesi
'32 Group' Başlama Vuruşunu Ataşehir ile Yapmak İstiyor

Türkiye pazarına Keleşoğlu İnşaat ile kurduğu ortaklıkla adım atan New York merkezli 32 Group, Türkiye'de ilk yatırımını Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 22 Şubat'ta ihalesini gerçekleştireceği Ataşehir arazisiyle yapmak istiyor. Pazartesi günü İstanbul'a gelen 32 Group CEO'su Majid Pishyar, "Arazi için istekliyiz ihaleyi kazanmak istiyoruz" dedi. İhalede birçok firma yarışacak.

'Hazırlık yapıyoruz'

Geçtiğimiz hafta içinde Keleşoğlu İnşaat ile ortaklık kurarak, yurt içinde ve yurt dışında öncelikli olarak gayrimenkul alanında yatırımlar yapacak olan 32 Group, Ataşehir ihalesini kazanarak Türkiye'deki yatırımlarına buradan start vermek istiyor. Geçtiğimiz pazartesi günü İstanbul'a gelen 32 Group CEO'su ayağının tozuyla Ataşehir'de Emlak GYO tarafından ihaleye çıkartılan 99 bin metrekarelik arazide incelemelerde bulundu. Türkiye'de ilk kez Sabah'a konuşan 32 Group CEO'su Majid Pishyar,"Ortağımız Mustafa Keleş'le de bu araziyi değerlendirerek, ihaleye girmeye karar verdik. Bu arazi için istekliyiz ve ihalenin alınmasını istiyoruz" dedi. Keleşoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş'de ihaleye bir hafta kaldığını teknik hazırlıkları tamamlamaları halinde ortaklık olarak ihaleye katılacaklarını söyledi.

Dubai'de önemli projeler gerçekleştiren en büyük firmalardan biri olduklarını ifade eden Pishyar, Keleşoğlu İnşaat ile birlikte Türkiye pazarına da girerek, burada da önemli projelere imza atmak istediklerini kaydetti. Pishyar, başlangıç olarak 1 milyar yatırım hedefi koyduklarını açıklayarak, net bir rakam söylemenin doğru olmadığını ancak yatırım rakamlarının Türkiye açısından şaşırtıcı olacağını vurguladı. Öncelikli olarak gayrimenkul alanında yatırımlar gerçekleştireceklerini anlatan Pishyar, Türkiye pazarını tanıdıkça turizm, sağlık, eğitim, gibi farklı alanlarda yatırımlar gerçekleştireceklerini söyledi. Pishyar, bu yatırımlar için yatırım yapılan ülkenin pazar yapısına ve kurallarına göre hareket etmek gerektiğine işaret etti.

22 Şubat'ta yapılacak ihale için 12 firma şartname aldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın düzenlediği (GYO), Ataşehir ihalesi için şu ana kadar 12 firma şartname aldı. Emlak Konut GYO, Doğu Ataşehir'deki son büyük arsa için hasılat paylaşımı modeliyle ihaleye çıkacak. 22 Şubat'ta yapılacak ihalede Ataşehir'de 99 bin 108 metrekare alanlı arsaya toplam 148 bin 662 metrekare alanlı ticari gayrimenkul yapılacak. İnşaat maliyetinin 30 milyon dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/32-group-baslama-vurusunu-atasehir-ile-yapmak-istiyor_76748.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!