Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3'üncü Boğaz Köprüsü Çok Kuzeyde Olmayacak

İstanbul’a yapılması planlanan 3’üncü Boğaz köprüsünün planları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş dün yaptığı açıklamada şu bilgiyi verdi: "Sayın Başbakan, önerilen güzergahları inceledi ve orman ve su kaynaklarına zarar vereceği için çok kuzeyde olmasını istemedi. Onun için üçüncü köprü,

Vatan Gazetesi
3'üncü Boğaz Köprüsü Çok Kuzeyde Olmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Bayındırlık Bakanlığı tarafından yapılan 3’üncü köprü planlarının belediyeye ulaştığını belirterek "Eylül’de köprünün yeri için belediye meclisinden onay alacağız" dedi.

İstanbul’a yapılması planlanan 3’üncü Boğaz köprüsünün planları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş dün yaptığı açıklamada şu bilgiyi verdi: "Bayındırlık Bakanlığı tarafından yapılan üçüncü köprü planları, Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştı. Planları onaylamak ve mevcut planlarımıza işlemek için Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin ilk toplantısı olan Eylül ayındaki toplantıya yetiştireceğiz. Meclisten, üçüncü köprünün yeri için onay alacağız. Sayın Başbakan, önerilen güzergahları inceledi ve orman ve su kaynaklarına zarar vereceği için çok kuzeyde olmasını istemedi. Onun için üçüncü köprü, ikinci köprüye daha yakın ve kuzeyde olacak. Orman alanları etkilenmeyecek."

Silivri’ye havaalanı

Bu arada "İstanbul’un anayasası" olarak nitelendirilen 1/100 bin ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı askıya çıkartıldı. 17 Ağustos’akadar askıda kalacak plana, bu süre içerisinde itiraz edilebilecek. Plana göre Silivri Gazitepe bölgesine İstanbul’un 3’üncü havaalanı inşa edilecek. Topbaş, Silivri’deki havaalanı projesinin realize edilmesinin Ulaştırma Bakanlığı’na ait olduğunu söyledi.

Tünelleri birleştiren operatöre bahşiş

Darüşşafaka-Hacıosman arasında kazı çalışmaları sona eren metronun tünel birleşmeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Hacıosman istasyonunda yerin yaklaşık 35 metre altındaki tünele özel bir vinç ile inen Topbaş tünelin iki ucunun birleşmesini sağlayan operatöre bahşiş verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3uncu-bogaz-koprusu-cok-kuzeyde-olmayacak_71025.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!