Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'3'üncü Havalimanı için Girişimde Bulunacağız'

İstanbul'a yapılması düşünülen üçüncü havalimanının ihalesine katılmayı düşünüp düşünmediklerinin sorulması üzerine Özdemir, ''Talip olacağımızı söyleyebilirim. Tabii o güne kadar Türkiye'deki rekabet kurumunun şartları ne olur, ne olmaz onu bilemeyiz. Eğer kanunlar ve şartnameler elverirse biz de İstanbul'da yapılacak üçüncü havalimanı için

Gazete Haber Türk
'3'üncü Havalimanı için Girişimde Bulunacağız'

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (İSG) Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, havalimanında her geçen gün hedeflerine ulaştıklarını belirterek, ''2009'da 6,1, 6,2 milyon yolcu bekliyorduk, bunu sağladık. 2010 için ise 8,5 milyon yolcu hedefliyoruz'' dedi.

Özdemir, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni dış hatlar terminalinin açılışından sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçuş ve yolcu sayısında bir artış olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine Özdemir, uçuşların oturması için bir zaman gerektiğini belirterek, ''Bizim ana hedefimiz, bu geçiş sürecini en kısa zamanda tamamlamaktır. Her geçen gün hizmet seviyesi ve kalitesi daha da artıyor. Zannediyorum bir ay içinde bu geçiş sürecini tamamlayarak, havalimanımızda yolcularımıza, uçaklara, özel uçaklara, kargo hizmeti veren şirketlere daha iyi bir hizmet seviyesine ulaşacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Nihat Özdemir, ''Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yeni havacılık şirketlerinin yararlanması için ne gibi girişimler yaptıkları''nın sorulması üzerine, Sabiha Gökçen'de iç seferlerle bağlantılı çalışacak dış seferlere ihtiyaç bulunduğunu belirtti. ürkiye'nin, coğrafi konumu itibariyle tam bir geçiş noktasında olduğunu ifade eden Özdemir, şunları kaydetti:

''Yeşilköy Havaalanı bunu gayet iyi yapıyor. İstanbul'un ikinci meydanı olan Sabiha Gökçen'den de transit geçişler, ulaşım hızla devam edecektir. Her geçen gün de yolcu sayımız hızla artıyor. İhaleye girdiğimiz yıldaki rakamlara ulaşıyoruz. 2009'da 6,1, 6,2 milyon yolcu bekliyorduk, bunu sağladık. 2010 için ise 8,5 milyon yolcu hedefliyoruz. İstanbul'da yaşayanların çoğunun Anadolu yakasında yaşaması ve burada bir limanı olması dolayısıyla her geçen gün yolcu kapasitemiz artıyor. THY de buraya önem veriyor. THY, buradan hem iç, hem dış hatlara önemli seferler koydu. Bu seferlerdeki doluluk oranlarının da iyi olduğunu görüyorum. Avrupa'daki tüm televizyonlarda THY'nin, Pegasus'un ve SunExpress'in reklamları var. Diğer havayolu şirketleri de buradan uçmak istiyor, çünkü ekonomik bir meydan, iyi ve seri hizmet verebiliyor. Şu anda durumdan memnunuz.''

''Hedefimiz dünyada ikinci Türk markasını yaratmak''

Nihat Özdemir, ''Kosova'nın başkenti Priştina'da yapılacak havalimanı ihalesine katılacak mısınız?'' sorusuna, ''Katılacağız, yeterlilik de aldık. İki Türk grubu yeterlik aldı, bunlardan biri biziz. Lyon havaalanını işleten firma ile bir konsorsiyum kurduk. Bizim de ana hedefimiz Limak olarak ortaklarımızla beraber dünyada ikinci bir Türk markasını yaratmaktır. Onun için bütün ihaleleri gözlüyoruz, ülkelerle görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah da yapacağız bunu'' yanıtını verdi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/3uncu-havalimani-icin-girisimde-bulunacagiz_74702.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!