Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

4. GYODER Gayrimenkul Araştırma Raporu Açıklandı

Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıyla sunulan raporda Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin ve Samsun olmak üzere dokuz ilin gayrimenkul eğilimleri incelendi.

yapi.com.tr/Filiz Yavuz
4. GYODER Gayrimenkul Araştırma Raporu Açıklandı

. GYODER Gayrimenkul Araştırma Raporu açıklandı. Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıyla sunulan raporda Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin ve Samsun olmak üzere dokuz ilin gayrimenkul eğilimleri incelendi. “Gayrimenkul Sektörü ve İller için Öngörüler 2015” başlığını taşıyan rapor konut sektörü ve konut piyasaları, perakende pazarı ve alışveriş merkezleri, turizm ve konaklama tesisleri açısından adı geçen illeri mercek altına aldı.

Açılış konuşmasını yapan GYODER Başkanı Bekir Cumurcu, “Kuruluşundan bu yana GYODER, gayrimenkul sektörünün önemli konularına odaklanarak, bu alanlarda bilgi ve politika üretme sürecine katkıda bulunmaktadır. Sektörün canlılığı bu sürecin önemini ve bu alandaki ihtiyacı her geçen gün arttırmaktadır. İhtiyaçların başında bilgi üretimi gelmektedir. Buradaki belirgin boşluğu mümkün olduğunca doldurmak amacıyla GYODER araştırma raporları, iller bazında belirleyici demografik yapıdan hareketle hem konut hem de ticari segmentte, gayrimenkul geliştiricileri ve yatırımcıların gereksinim duyduğu temel büyüklükleri belirlemekte ve mevcut ekonomik trendleri kullanarak bu büyüklükleri orta vadeye projekte etmektedir. Bu kapsamdaki araştırma raporlarımızın dördüncüsü, dokuz ilave ilimizi belirtilen metedoloji ile ele almakta ve bulguları piyasa oyuncularının kullanımına sunmaktadır” şeklinde konuştu.

Raporu hazırlayan Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Dr. Can Fuat Gürlesel’in raporun içeriğine dair yaptığı sunumdan sonra Atlas Proje ve Arazi Geliştirme Şirketi Başkanı Tavit Köletavitoğlu’nun başkanlığında, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, GYODER Başkanı Bekir Cumurcu ve Dr. Can Fuat Gürlesel’in katılımıyla konut ihtiyacı, konut talebini etkileyen unsurlar, alışveriş merkezleri, nüfus artış oranının tartışıldığı bir panel gerçekleştirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/4-gyoder-gayrimenkul-arastirma-raporu-aciklandi_57784.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!