Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

4 Yeni Şehir Hastanesi Açılış İçin Gün Sayıyor

Türkiye'nin sağlık alanındaki en büyük yatırımları arasında yer alan şehir hastanelerine dört yenisi daha ekleniyor.

yapi.com.tr/AA
4 Yeni Şehir Hastanesi Açılış İçin Gün Sayıyor

Kamu-özel ortaklığı modeli ile yapılan, yaklaşık 41 bin yataklı şehir hastanelerine bu sene 4 yeni hastane daha katılıyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Türkiye'nin sağlık alanındaki en büyük yatırımlarından olan ve "Sağlıkta Dönüşüm Programı" kapsamında kamu-özel iş birliğiyle hayata geçirilen yüksek teknoloji özellikli Elazığ, Manisa, Eskişehir ve Ankara Bilkent şehir hastaneleri açılış için gün sayıyor.

Anadolu Ajansı muhabirinin Sağlık Bakanlığı verilerinden derlediği bilgilere göre, Yozgat, Mersin, Isparta, Adana ve Kayseri şehir hastanelerinden sonra Elazığ Şehir hastanesinde de hasta kabulü başladı.

"Şehrin en üst düzey hastanesi" olarak hizmet veren Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü ise genel hastane 480, kadın hastalıkları ve doğum için 261, kalp ve damar hastalıkları için 412, psikiyatri hastanesi için 120, fizik tedavi ve rehabilitasyon için 200, yüksek güvenlikli adli psikiyatri için ise 100 yataklı olarak planlandı.

Resmi açılışı gelecek günlerde yapılacak olan ancak hasta kabulüne daha önce başlayan Elazığ Şehir Hastanesi ise güçlü altyapısı ve teknoloji yatırımlarıyla öne çıkarak, sağlık alanında "şehrin en büyük projesi" olarak birçok ilki bünyesinde barındırıyor.

Son teknolojiye sahip cihazlarla hizmet vermeye başlayan Elazığ Şehir Hastanesi'nin bölgenin tüm sağlık ihtiyaçlarına çözüm olmayı bekleniyor. Hastane sadece Elazığlılara değil, bölgedeki diğer illerden gelen vatandaşlara da hizmet veriyor.

Toplam yatak kapasitesi bin 38 olarak planlanan Elazığ Şehir Hastanesinde tek kişilik 334 yatak, 169 çift kişilik oda, 227 poliklinik, 39 ameliyathane ve 160 yoğun bakım yatağı mevcut.

"Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi "Bilkent"
Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü'nde ise genel hastane, ana hastane, kalp damar, nöroloji ve ortopedi, çocuk, kadın doğum, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon ve yüksek güvenlikli adli psikiyatri olmak üzere 9 hastane bulunuyor.

Bin 11 poliklinik, 700 yoğun bakım yatağı, 131 ameliyathane, bin 77 tek kişilik oda, özelliğine sahip hastanede, 100 yüksek güvenlikli adli psikiyatri yatağı ve kişiye özel doğum hizmetinin sunulacağı 80 sancı, doğum, lohusa odası da bulunacak.

Bu sene hizmete girecek Manisa Şehir Hastanesi de açılış için gün sayıyor. 558 yatak kapasitesine sahip Manisa Şehir Hastanesi ise tek kişilik 200, çift kişilik 100 odadan meydana geliyor.

Hastanede 19 ameliyathane, 122 yoğun bakım yatağı, 145 poliklinik, 29 poliklinik destek odası, 15 diyaliz merkezi yatağı, 17 kemoterapi koltuğu bulunacak.

Son teknolojiye sahip tıbbi cihazları, modern mimarisi ile desadece Manisa'ya değil, civar illerdeki hasta ve hasta yakınlarına da hizmet sunacak.

Eskişehir Şehir Hastanesi ise bin 81 yatak kapasitesi, 402 tek kişilik oda, 191 çift kişilik oda, 254 poliklinik, 35 ameliyathane 131 yataklı yoğun bakım ünitesi ile hizmete açılacak.

 

ETİKETLER: şehir hastanesi
http://www.yapi.com.tr/haberler/4-yeni-sehir-hastanesi-acilis-icin-gun-sayiyor_167256.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!