Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

40 Metrede Tüp Gezisi

Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz, denizin 40 metre derininde Marmaray'ı inceledi. Her bir tüpün uzunluğunun 135 metre olduğunu söyleyen Yılmaz, "Londra'dan trenle kalkan da buradan faydalanacak, Avrupa'dan gelenler de hiç duraklama yapmadan geçebilecek" dedi.

Radikal Gazetesi
40 Metrede Tüp Gezisi

laştırma Bakanı İsmet Yılmaz, denizin 40 metre derininde Marmaray'ı inceledi. Üsküdar Marmaray geçici iskelesine gelen Yılmaz ve basın mensuplarına can yeleği ve baret verildi. Yılmaz'ın can yeleğini takmasına inşaatta görevli Japon mühendislerden biri yardım etti.

Yılmaz, ikinci tünelin en uç noktasında açıklamalarda bulundu. Her bir tüpün uzunluğunun 135 metre olduğunu söyleyen Yılmaz, "Londra'dan trenle kalkan da buradan faydalanacak, Avrupa'dan gelenler de hiç duraklama yapmadan geçebilecek" dedi.

"Toplam 11 tane tüp indireceğiz. İki tüpü indirdik ve her ikişer aylık sürelerle diğer tüpleri de indireceğiz. Bu hızla gidince yaklaşık bir buçuk yıl sonra denizin altındaki tüpleri tamamlıyoruz demektir. 2011 yılında halkımızın hizmetine verilecektir. Buradan Marmaray trenini geçirmesek bile güzel bir bakımla insanları bile denizin altından geçirebilecek halde."

Projede emeği geçen arkeoloji görevlilerinden, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve eski Bakan Binali Yıldırım'a kadar herkese teşekkür eden Yılmaz, "Bu proje ne sayın Başbakan'ın, ne sayın Ulaştırma Bakanı'nın... Bu, Türk milletinin malı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/40-metrede-tup-gezisi_55089.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!