Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

41 Yıl Sonra 'Toruna Teslim' Konut

Muş'ta 1966'da yaşanan Varto depreminde hak sahibi olan ve 25 yıl önce vefat eden Halit Menteş'in konutu, 41 yıl aradan sonra tamamlanarak torununa teslim edildi.

Milliyet Gazetesi
41 Yıl Sonra 'Toruna Teslim' Konut

uş'ta 1966'da yaşanan Varto depreminde hak sahibi olan ve 25 yıl önce vefat eden Halit Menteş'in konutu, 41 yıl aradan sonra tamamlanarak torununa teslim edildi.
Varto depremi sırasında Mercimekkale köyündeki konutu hasar gören Menteş için yapılan afet konutunun kura çekimine, torunu Hacer Menteş (20) katıldı. Dedesinin 25, babası Cafer Menteş'in de 10 yıl önce öldüğünü belirten Hacer Menteş, ağabeylerinin isteği doğrultusunda konutun kura çekimine kendisinin katıldığını söyledi. Menteş şunları kaydetti: "Dedemin ve babamın göremediği konutu görmek bizlere nasip oldu. Ağabeylerim de konutu bana hediye etti. Ben de ileride evlenip oraya yerleşmeyi düşünüyorum. Çok mutluyum. Tüm yetkililere ve aileme teşekkür ediyorum."

Muş Bayındırlık ve İskan Müdürü Ayhan Uçak, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokol gereği yapılan konutlardan 24'ünün 1966'da Varto'da yaşanan hak sahibi vatandaşlara verildiğini söyledi.

"Bu yıl 591 konutun yapımının tamamlanmasıyla ilimizde hak sahibi olup afet konutuna kavuşamayan vatandaşımız kalmayacak" diyen Uçak şunları kaydetti: "Bugüne kadar 8 bin 764 hak sahibi vatandaşımıza konutları teslim edilmiştir. Konutların teslim sürelerinin uzun olması geçen zaman içinde başka afetlerin de yaşanmasıdır." Uçak son olarak teslim edilen 24 konutun yapımına 2005'te başlandığını da sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/41-yil-sonra-toruna-teslim-konut_53353.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!