Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

42 Maslak’ın İlk Anahtarını Turcas Aldı

Maslak’ın ilk karma kullanımlı projesi 42 Maslak’ta ilk anahtar teslimi yapıldı. 950 milyon TL’lik yatırımla hayata geçen projeden 10 katlı yatay ofis blokunu satın alan Turcas Petrol, genel merkezini binanın en üst katına taşıyacak. Şirket, diğer birimleri metrekaresi 30-35 dolardan kiralayacak.

42 Maslak’ın İlk Anahtarını Turcas Aldı

Turcas Petrol ofis alanında ilk yatırımını 42 Maslak projesine yaptı. İskanı alınana ‘Aksoy Plaza’, yatay ofis gurubu içinde tek blokta 17 bin metrekare alana yayılıyor. 2 katı yer altında 8 kat yer üstünde 10 kattan oluşan bina Turcas tarafından bağımsız olarak işletilecek.  Turcas CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy, Conrad Otel’den sonra en büyük ikinci yatırımlarını yaptıkları söyledi ve ekledi: “ 3 yıldır uygun yer için araştırma yapıyorduk ve sonunda aradığımızı bulduk. 42 Maslak’ı seçmemizde binanın tasarımı ve verimliliği etkili oldu. 2-3 ay içinde merkez ofisimizi Aksoy Plaza’nın en üst katına taşıyacağız. Diğer 2 katı ise ortalama olarak metrekaresi 35 dolardan kiraya vereceğiz.” Şirket olarak gayrimenkul yatırımı yapmaya devam edecekleri belirten Aksoy, bir sonraki adımlarının Bodrum Yalıkavak olduğunu ifade etti.

Otel bölümüne ilgi büyük

Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, yüzde 60’ı satılan projelerinin otel bölümü için görüşlerin devam ettiğini söyledi. Otel binasını satmayı planladıklarını belirten Özmandıracı, Uzakdoğulu, Amerikalı ve Ortadoğulu yatırımcılardan talep geldiğini dile getirdi. 42 Maslak’ın bölgesinin en büyük ofis projesi ve tek karma projesi olduğuna dikkat çeken Özmandıracı, “ Sanat ve kültürün yoğun olduğu bir proje hayal ederek yola çıktık. Bu yolda dünyanın sayılı büyük mimarlık firmasından biri olan İngiliz Chapman Taylor ile çalıştık. Tasarımı kolay bir proje olmadı. Hem birbirinden bağımsız, hem de iç içe bir karma proje yaptık” dedi.

Metrekaresi 15 bin dolar

Özmandıracı, Temmuz 2014’te teslim edecekleri rezidansların metrekare satış fiyatının 5 bin – 7 bin 500 dolar, ofislerin ise 5 – 6 bin dolar olduğunu belirtti. 42 Maslak’ın üst katında dubleks, havuzlu ve 8 metre tavan yüksekliğine sahip penthouse daireler olduğunu belirten Özmandıracı, “ Bu birimleri henüz satışa sunmadık. Proje tamamlanınca insanların görüp almasını istiyoruz. Ekim-Kasın gibi satışa sunacağımız bu dairelerin metrekare fiyatı 14-15 bin dolar olacak” dedi.

"Maslak’ın alt yapı problemi çözülecek"

Maslak’ın önümüzdeki 5 yıl içinde daha da değerleneceğini söyleyen Özmandıracı, “ Son dönemde Levent Maslak’ı geçmiş gibi görünse de 3. Köprü ve oto sanayi projesi ile Maslak hak ettiği değeri bulacak. Bölge sadece iş değil, aynı zamanda yaşam merkezi olacak” dedi. Bölgede büyük arsa bulmanın zor olduğunu söyleyen Özmandıracı, “ Maslak’ta arazilerin metrekare fiyatı 10 bin doları buldu. Bence bölgenin hak ettiği değer 7-8 bin dolar. Bölgenin en büyük sorunu alt yapısı. O da belediye seçimleri ve oto sanayi planlarının ardından çözülecektir” diye konuştu.

42 Maslak hakkında

42 Maslak toplam 59 bin metrekarelik ofis alanları, iş adamları ve kurumlarına, iş planları ve ihtiyaçları paralelinde seçilebilecek 91 adet küçük Home Office ya da 48 bin metrekarelik yatay ofis tema alternatifleriyle sunuluyor. 300 metrekareden 10 bin metrekareye kadar opsiyonlar ile yatay ofisler, isteğe göre dekorasyonu mümkün kılan “Shell&Core-Şap&Sıva’’ olarak teslim ediliyor.  91 adet Home-Ofis ise ‘’Multi-Office’’ ismi altında satışa sunuluyor. 42 Maslak 76 metrekareden 188 metrekareye kadar değişen Multi - Office’leri, yatırımcılar için ideal bir fırsata dönüştürüyor. Bunun da ötesinde, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip “Extended Stay” isimli yatırım modeli de işletme opsiyonu olarak sunuluyor. Yatırımına hızlı geri dönüş almak isteyenleri hedefleyen “Extended Stay” modeli ile yönetim şirketine yetki verilmesi ardından haftalık ya da aylık periyotlarda üst düzey Türk veya Yabancı iş adamlarına ofis kiralama imkânı sunuluyor. Dünyanın sayılı büyük mimarlık firmasından biri olan İngiliz Chapman Taylor tarafından tasarlanan 42 Maslak’ın Türkiye’den proje mimarlığı Turgut Toydemir / Piramit Mimarlık, Rezidans ve AVM iç mimarisi Sinan Kafadar / Metex, peyzaj mimarisi ise Deniz Aslan / D’s Mimarlık’a ait. Projenin tüm birimleri 2014 sonunda tamamlanacak.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/42-maslakin-ilk-anahtarini-turcas-aldi_108317.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!