Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

45 Milyon Dolarlık Dijital Ar-Ge Üssü İTÜ Kampüsünde

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), 45 milyon dolarlık bütçeye sahip ve Türkiye’nin en büyük Ar-Ge merkezleri arasında yer alması beklenen “Dijital Türkiye Üssü” projesi için anlaşma imzaladı

Milliyet Gazetesi
45 Milyon Dolarlık Dijital Ar-Ge Üssü İTÜ Kampüsünde

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), 45 milyon dolarlık bütçeye sahip ve Türkiye’nin en büyük Ar-Ge merkezleri arasında yer alması beklenen “Dijital Türkiye Üssü” projesi için anlaşma imzaladı.

Ar-Ge ve inovasyon konularında, bilgisayar ve bilişim alanındaki şirketlerin çalışmalarını aynı çatı altında toplamayı amaçlayan Dijital Türkiye Üssü’nün, 2012 yılında faaliyete geçmesi bekleniyor. İmza töreninde konuşan İTÜ Rektörü Muhammed Şahin, 40-45 milyon dolar olarak öngörülen bütçesi bulunan merkezi 14 ay içinde tamamlamayı amaçladıklarını söyledi.

30 bin metrekare kapıl alan

TÜBİSAD Başkanı Turgut Gürsoy da, proje için finansmanın merkezi kullanacak şirketler  tarafından sağlanacağını açıkladı. Merkez, 30 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer de Türkiye’nin, Ar-Ge destek hizmetleri konusunda çok büyük avantajlara sahip olduğuna işaret ederek, “Dünyadaki birçok ülkeden daha iyi bir durumayız. Farklı ülkelere gittiğimizde Türkiye’nin ne kadar büyük bir imkana sahip olduğunu görüyoruz. Bu tip projelerin Türkiye’nin Ar-Ge konusundaki konumunu daha da güçlendireceğini düşünüyorum” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/45-milyon-dolarlik-dijital-ar-ge-ussu-itu-kampusunde_84785.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!