Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

5 Bin Dönüm Araziye, 1 TL'lik Bir Yıllık Kira

Türkiye'nin köklü üniversitelerinden biri olan Hacettepe'nin, “Türkiye'nin ilk vakıf üniversitesi” unvanlı Bilkent'in kullandığı 5 bin dönümlük araziyi, yıllığı 1 TL'ye kiraladığı ve bunun da yıllarca gizli tutulduğu iddia edildi.

yapi.com.tr
5 Bin Dönüm Araziye, 1 TL'lik Bir Yıllık Kira

Akşam'ın haberine göre, skandalı Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, "Ankara-Eskişehir Yolu'nun 12. kilometresindeki arazinin kirasını Bilkent yönetimi bugüne kadar hiç ödememiş" dedi. Olaya tepki gösteren rektör Tuncer şunları söyledi: Biz devlet üniversitesiyiz. Bilkent ise özel sektör konumunda. Buna rağmen, ihale açmadan arazimiz kiralanmış. Bilkent'e gaz götüren BOTAŞ boruları da bizim arazimizden geçirilmiş. Bunun için bizden izin bile alınmamış. Şimdi o alanları üniversitemiz için kullanamıyoruz, çivi bile çakamıyoruz.

‘İşgalci Bilkent hemen terk etsin'

Hacettepe Üniversitesi, şimdi mahkemeye gitmeye hazırlanıyor. ‘İşgalci' konumunda bulunduğu öne sürülen Bilkent aleyhine ‘terk davası' açacak olan yönetim, arazinin boşaltılmasını isteyecek.

Herkes paranın derdinde

Murat Tuncer'in 255 milyon TL borçla devraldığı Hacettepe, Türkiye'nin en borçlu üniversitesi konumunda. Alacaklıların kapıda olduğu kurum için Başbakan Erdoğan da eski yönetimi hakkında, "Bir üniversiteye 200 milyar verdiğimiz halde borçlarını kapatamadı" demişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/5-bin-donum-araziye-1-tllik-bir-yillik-kira_111513.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!