Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

5 Boru Hattı Temel ve Detay Mühendislik İşleri İhalelerinde Teklifleri Açıklayacak

BOTAŞ, 5 projede temel ve detay mühendislik işleri ihalesinde daha önce yeterlilik almış firmaların verdiği teklifleri yarın açıklıyor. BOTAŞ'tan yap

Dünya Online/23.07.2002BOTAŞ, 5 projede temel ve detay mühendislik işleri ihalesinde daha önce yeterlilik almış firmaların verdiği teklifleri yarın açıklıyor.
BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı, Türkmenistan-Azerbaycan-Türkiye Doğalgaz Boru Hattı, Doğu Karadeniz Doğalgaz Boru Hattı ve Batı Karadeniz Doğalgaz Boru Hattı projelerinin temel ve detay mühendislik işleri ihaleleri ile Edirne Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin temel mühendislik işleri ihalesinde verilen teklifler açıklanacak. BOTAŞ'tan daha önce yeterlilik alan şirket ve ortak girişimler tarafından verilen ve yarın açıklanacak tekliflerle, projeler şöyle:

1) Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı: Yunanistan'a doğalgaz satılmasının öngörüldüğü projenin Türkiye bölümü, Karacabey PIG istasyonundan başlayacak olup, Türkiye-Yunanistan sınırının 4 kilometre kuzeyinde yer alan İpsala-Kipi Köprüsü'nde sona erecek. Toplam uzunluğu yaklaşık 200 kilometre olan hattın çalışmaları 183 kilometresi karada, geri kalan 17 kilometrelik kısmı ise denizde olmak üzere gerçekleştirilecek.

2) Türkmenistan-Azerbaycan-Türkiye Doğalgaz Boru Hattı: Azerbaycan'dan sağlanacak doğalgazın Doğu Anadolu İletim Hattı üzerinde bulunan Horasan'a taşınması için ihale edilen hattın toplam uzunluğu 224.6 kilometre olup, mevcut hat üzerinde bir adet ticari ölçüm istasyonu ve kampresör istasyonu yapımı planlanıyor.

3) Doğu Karadeniz Doğalgaz Boru Hattı: Doğu Anadolu İletim Hattı üzerinde bulunan take-off vanasından alınacak gazın, 233 kilometre uzunluğundaki boru hattı ile Gümüşhane ve Bayburt'a taşınması planlanıyor. Ayrıca Gümüşhane ve Bayburt'ta 75 kilometre uzunluğundaki branşman yapımı da işin kapsamında bulunuyor.

4) Batı Karadeniz Doğalgaz Boru Hattı: İzmit(Pazarcık)-Karadeniz PIG istasyonundan alınacak gazın, Zonguldak, Devrek, Çaycuma ve Bartın'a taşınması amacıyla toplam 141 kilometrelik hat yapımı planlanıyor. Ayrıca Karadeniz Ereğli ile Pazarcık arasında 65 kilometrelik LOOP yapımı da planlanıyor.

5) Edirne Doğalgaz Boru Hattı: Kırklareli Kompresor İstasyonu'ndan alınacak gazın Edirne'ye taşınması için planlanan doğalgaz boru hattının toplam uzunluğu 104 kilometre olup, yüksek ve alçak basınçlı boru hattından ve basınç düşürme ve ölçüm istasyonlarından oluşuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/5-boru-hatti-temel-ve-detay-muhendislik-isleri-ihalelerinde-teklifleri-aciklayacak_1090.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!