Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

5 Metre Yükseklikte Baz İstasyonu Kurdular

Gaziosmanpaşa Karlıtepe Mahallesi’nde tek katlı binanın çatısına iki hafta önce bir metrekarelik kahverengi bir kutu konuldu. Kutunun içine mahalle sakinlerine fark ettirilmeden baz istasyonu kuruldu. Kutunun ne olduğunu soran mahalle sakinleri ‘su deposu’ cevabını aldı.

Radikal Gazetesi
1 5 Metre Yükseklikte Baz İstasyonu Kurdular

Gaziosmanpaşa Karlıtepe Mahallesi’nde tek katlı binanın çatısına iki hafta önce bir metrekarelik kahverengi bir kutu konuldu. Kutunun içine mahalle sakinlerine fark ettirilmeden baz istasyonu kuruldu. Kutunun ne olduğunu soran mahalle sakinleri ‘su deposu’ cevabını aldı. Ancak sokak içindeki otomatik kepenkler, park halindeki otomobillerin kumandaları çalışmayınca ve elektronik eşyalar kendi kendine çalışmaya başlayınca mahalle sakinleri deponun içinde baz istasyonu olduğunu öğrendi. En az 39-40 metre yükseklikte olması gereken baz istasyonu sadece 5 metre yükseklikteydi.

Komşular arasında imza toplayan mahalle sakinleri muhtarlığa imzaları teslim ettikten sonra önceki akşam saat 20.00 sıralarında toplanarak protesto gösterisi yaptı. Çatıya çıkan iki kişi ise ellerindeki levye ile baz istasyonunun dış kaplamasına zarar verdi. Elektronik cihazlarının çalışmamasından şikâyet eden sokak sakinleri, “Kasabın dolabı yandı, terazisi doğru düzgün çalışmıyor. Otomobillerimizi kumandayla bu sokakta kilitleyemezken arka sokaklarda kilitleyebiliyoruz. Yerden sadece 5 metre yükseklikte baz istasyonu mu olur? Çocuklarımızın kanser olmasını istemiyoruz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/5-metre-yukseklikte-baz-istasyonu-kurdular_71425.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bu işi yapıyorum ilk defa böyle bir şey duydum. yok kumandalar çalışmamış yok elektronik cihazlar kendi kendine çalışmış, yok baz istasyonları en az 35-40 metreye kurulmalıymış. böyle haber mi olur allah aşkına. insan biraz araştırır. bilgi teknolojileri ve iletişim kurmuna sorar. genellikle elektrik direklerine kurulan baz istasyonları bu mesafededir. güvenlik mesafesi diye bir kavram var. bu antenin gücüne göre değişir. küçük antenler için 5m, büyük antenler için 7m civarındadır. bu şekilde yapılır ise BTK prosedürüne uygun olur. ayrıca dünyada baz istasyonlarının kanser yaptığına dair bir bulguya rastlanmamıştır. dünya sağlık örgütü(who)nün internet sayfasından bu bilgiler elde edilebilir. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!