Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

5 Yıl Kredide 11 Bin Kazanç!

Konut kredi faizlerinde 6 ay öncesine göre, yüzde 0,3'ün üstündeki faiz indirimi, 100 bin liralık 5 yıl kredide 11 bin liraya kadar kazanç sağlıyor.

yapi.com.tr
5 Yıl Kredide 11 Bin Kazanç!

Aralık başlarında yüzde 1'lerde seyreden konut kredi faizleri 0,7'nin altına kadar düştü. Dolayısıyla kredi ile konut alanlar 6 ay öncesine göre 5 yıl ödemeli 100 bin lira kredide 11 bin liraya yakın fazla faiz ödemekten kurtuldu. En son 6 ay önce yüzde 1'lerde seyreden faiz oranıyla 100 bin liralık konut kredisi çekmek isteyenler 60 ay boyunca aylık 2 bin 224 lira ödeme yaparak toplam 133 bin 440 lira öderken, şu an 0,7'den kredi çekenler aynı süre içinde aylık 2 bin 41 lira ödüyor. Yani şu an aynı miktarda krediden elde edilen kar 11 bin lirayı buluyor. Bu meblağ yaklaşık 500 bin liradan başlayan lüks konut projelerinde 50 bin lirayı aşkın avantaj sağlıyor.

"En iyi yatırım aracı gayrimenkul"

Yüzde 10 civarındaki avantajın konut almak isteyenler için ciddi bir fırsat olduğunu vurgulayan Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, "Hem konut faizlerindeki düşüş, hem de sektördeki hareketli günler fırsat üzerine fırsat yaratıyor"dedi. Pala, iyi projelerin her geçen ay değer kazandığının da altını çizerek, şöyle devam etti:"Altın, döviz, borsanın gel gitler yaşadığı bir ortamda iyi konut projeleri her yönüyle kazandırıyor. Örneğin bizim Paladyum Beytepe projesi 6 ay öncesine göre yüzde 10 ile 12 oranında değerlendi. Şu an proje konutlardan satın alacak kişiler, konutlarını teslim aldıklarında hem faiz avantajı hem de değer kazanı ile çok iyi yatırım yapmış olacaklar. Emlak her zaman kazandırır ama şu anlar rakipsiz en iyi kazanç aracı."

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/5-yil-kredide-11-bin-kazanc-_108976.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!