Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Sinpaş GYO 2013'te 1 milyar...

5 Yılda 10 Bin Aile Güvenilir Konutlara Geçecek

Sinpaş GYO, kentsel dönüşüm programına destek vermek üzere, nitelikli konut satın almak isteyenlere ödeme kolaylığı sağlamak hedefiyle yeni ödeme koşulları belirledi. Sinpaş GYO, yeni ödeme koşullarıyla 5 yılda 10 bin aileyi nitelikli konut sahibi yapmayı hedefliyor.

yapi.com.tr
5 Yılda 10 Bin Aile Güvenilir Konutlara Geçecek

Türkiye gayrimenkul sektörünün önemli oyuncularından Sinpaş GYO, kentsel dönüşüm programına destek vermek üzere, nitelikli konut satın almak isteyenlere ödeme kolaylığı sağlamak hedefiyle yeni ödeme koşulları belirledi. Sinpaş GYO, yeni ödeme koşullarıyla 5 yılda 10 bin aileyi nitelikli konut sahibi yapmayı hedefliyor. Düzenlenen bir basın toplantısıyla yeni koşulları açıklayan Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, Türkiye’nin acil konut ihtiyacının bir an önce tamamlanması gerektiğine dikkat çekti.

Çelik, “Bugün ülkemizde 19 milyon bina bulunuyor. Bu binaların 8.5 milyonunun yenilenmesi gerekiyor. Yani 19 milyon binanın yarısı mühendislik bilgisi olmadan yapılmış kaçak ve dayanıksız yapılar. Örneğin Türkiye’nin en fazla göç alan ikinci şehri olan Bursa’da 40 bin binanın yıkılması ve yeniden yapılması gerekiyor. İstanbul’da ise durum daha vahim; 3.5 milyon konut stokundan 2 milyon konutun yenilenmesi gerekiyor. Yarısından fazla. Türkiye’nin %80’i deprem bölgesi. Bizim her zeminde sapasağlam ayakta kalabilecek kalite ve teknolojide yapılar üretmemiz şart. Bu nedenle Sinpaş GYO olarak, insanların bu beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak, güvenli, sağlam, kaliteli ve şehircilik açısından kente değer katacak projeler üretiyoruz” dedi.

Bu çerçevede Sinpaş GYO’nun 5 yılda 10 bin aileyi güçlü, güvenilir ve modern bir ortamda konut sahibi yapmak hedefinde olduğunu belirten Çelik, “Sinpaş GYO ile kentsel dönüşüme başladık ve yeni bir ödeme planı oluşturduk. Bu girişimimiz, nitelikli ev arayışında olanların yüzünü güldürecek. Dahası acil konut ihtiyacında hem devlete destek verecek hem de sektöre örnek olacak” açıklamasında bulundu.

Sinpaş GYO'dan transfer teklifi

Sinpaş GYO’nun yeni ödeme planı çerçevesindeki 'yeni eve transfer' teklifine göre Sinpaş GYO projelerinden ev almak isteyenler, ister şirket bünyesinde, ister banka kredisiyle ödeme yaparak konut sahibi olabilecek. 18 ay sonra yapılan bakiye ödemesini evlerini satarak gerçekleştirmek isteyenler için ekspertiz değeri üzerinden Kentsel A.Ş. evi satın alacak ve böylece şirkete olan borç kapanmış olacak. Ya da bu ödemeyi yüzde 1 vade farkı ile 72 ayda yapabilecekler. Evin bedelinin peşin ödenmesi durumunda ise yüzde 15 peşin ödeme indirimi yapılacak.

Eski evini değiştirmek için 18 ay süre

Yeni ödeme planını örnek bir planla anlatan Çelik, şunları söyledi:

“Örneğin toplam fiyatı 400 bin TL olan bir ev satın alacaksınız. Bunun için 18 ay boyunca taksitler sabit 3 bin 500 TL olacak. 6 ay sonra  27 bin TL, 1 yıl sonra ise 30 bin TL ödeme yapılacak. Bakiye ise 18 ay sonra iki farklı şekilde ödenebilecek: İsteyen yüzde 1 vade farkı ile Sinpaş bünyesinde 72 ayda ödeyecek, isteyen eski evini Sinpaş çözüm ortağı Kentsel Hizmetler A.Ş'ye ekspertiz değeri üzerinden satacak ve bu şekilde borcunu ödeyebilecek".Sinpaş GYO'nun yeni reklam yüzü Mourinho

Öte yandan Sinpaş GYO, yeni reklam kampanyasında ise dünyanın en büyük futbol takımlarınan Real Madrid’in Teknik Direktörü Jose Mourinho ile çalışacak. Sinpaş GYO Kurumsal İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci, Sinpaş GYO olarak yeni bir döneme başladıklarını, bu dönemi ve yeni projelerini anlatmak hedeflerinde Mourinho ile şirket kimliğinin ortak noktalarına dikkat çekti. Ekinci, kampanya ile bir evin insan yaşamında ne kadar değerli ve başarının altında yatan en önemli nedenlerden birinin güven veren bir yuva olduğunun altını da çizeceklerini belirterek, “Amacımız yalnızca konut satışlarını yükseltmek değil, ülkemizdeki yaşam standartlarının yükselmesine öncülük etmek”  dedi.

Ekinci, “Mourinho, Avrupa’nın ve dünyanın en iyi teknik direktörü. İngiliz halkı ona ‘Special One’ dedi, yani ‘Seçilmiş Kişi’ diyor. Ve bu büyük teknik adamın başarısının bazı sırları var: ‘Başarının ilk sırrı evde mutlu olmaktır’ diyor Mourinho. ‘Herkesten önce yapmak ve önce kendi, sonra başkalarının hayalini gerçekleştirmek’... Mourinho ile Sinpaş GYO’nun başarıya giden yolda sahip olduğu mantık ve yollar aynı. Mourinho’nun risk alabilen, cesur, kararlı, ileriyi görebilen vizyonel yaklaşımı, fark yaratma isteği ve çalışkanlığı Sinpaş GYO’nun vizyonu ile bire bir örtüşüyor. Mourinho uluslar arası bir isim, Sinpaş GYO da halka açık, uluslar arası bir firma. Bizi en iyi anlatacak kişi, bizim gibi büyük başarılar yaşamış ve yaşamaya da devam eden biri olmalı. Mourinho’nun, projelerimizle birçok ödül alan bizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/5-yilda-10-bin-aile-guvenilir-konutlara-gececek_89680.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!