Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

50 İle Doğalgaz Gidecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 50 ile doğalgaz götüreceklerini belirterek, “Türkiye’de 17 yılda 5 bin kilometre çelik boru döşenmiş.

NTV-MSNBC
50 İle Doğalgaz Gidecek

b>Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 50 ile doğalgaz götüreceklerini belirterek, “Türkiye’de 17 yılda 5 bin kilometre çelik boru döşenmiş. Bizim hedefimiz 1.5 yılda 4 bin kilometre” dedi.

İran’dan alınan doğalgazın pahalı olduğuna da dikkat çeken Güler, doğalgaz konusunda İran’la sıkı bir pazarlık içinde olduklarını ifade etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, doğalgaz konusunda yapılan çalışmaların aralıksız devam ettiğini anlatarak, şöyle dedi:
“50 ile doğalgaz götüreceğiz. Doğalgaz konusunda çok büyük bir hamle içindeyiz. Türkiye’de 17 yılda 5 bin kilometre çelik boru döşenmiş, bizim hedefimiz 1.5 yılda 4 bin kilometre çelik boru döşemek. Doğalgaz’ın götürüleceği 50 il arasında Bolu’da yer alıyor. 2005 yılında Bolu’ya da doğalgaz gelecek.”

İRAN’LA DOĞALGAZ PAZARLIĞI
İran’dan alınan doğalgazın pahalı olduğuna da dikkat çeken Güler, doğalgaz konusunda İran’la sıkı bir pazarlık içinde olduklarını ifade ederek, “Bu çalışmalarda bizi en çok yoran eskiden yapılan hataları düzeltmek. Yeni bir şey yapmak kolay, eskiyi onarmak, düzeltmek ise zor oluyor. Ayrıca bu konuda Mısır’la bir çerçeve anlaşması imzaladık” diye konuştu.
Güler, barajlarda su tutulmasının 450 trilyonluk bir tasarruf sağladığını hatırlatarak, “Bu gelişmelerin tamamının yaşantımıza yansıması olumlu olacak. Elektriğe 16 aydır zam yapmıyoruz. Doğalgaz ve LPG’de de aynı durum söz konusu. Enerji maliyetlerini düşürmek için aralıksız çalışıyoruz.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/50-ile-dogalgaz-gidecek_9989.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!