Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

50. Kuruluş Yıldönümünde MÜGSF Dünya Sanat ve Tasarım Fakülteleri ile Yarışıyor

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ilk kez bu yıl dünyanın önde gelen sanat ve tasarım fakülteleriyle aynı platformda yarışacak.

yapi.com.trUntitled


Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ilk kez bu yıl dünyanın önde gelen sanat ve tasarım fakülteleriyle aynı platformda yarışacak. Kasım ayında Zürih’te gerçekleşecek etkinlikte fakülte birincisi Kerem Ozan Bayraktar, Bauhaus kuruluşlu bağımsız sanat ve tasarım fakülteleri (AIAS) birincilerinin yer alacağı büyük yarışmaya katılacak. “AIAS Yılın En İyi Fakültesi” organizasyonunda MÜGSF Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen de bir seminer verecek. Zürih’teki organizasyona “In Praise of Peneus” ve “Untitled” isimli projeleriyle katılacak olan Bayraktar, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen çok sayıda fakülte birincisini geçerek birincilik ödülünü almaya çalışacak. MÜGSF, 1990 yılında kurulan AIAS’a geçen yıl üye olmuştu.


AIAS ( International Association of Independent Art and Design Schools)
:

Uluslararası Bağımsız Sanat ve Tasarım Fakülteleri Birliği (AIAS), 30 Kasım 1990’da Almanya’nın Dessau şehrinde kuruldu. Bünyesinde Avrupa Birliği ve dünyanın önde gelen sanat ve tasarım okullarının yer aldığı AIAS, Bauhaus felsefesini benimseyerek üye kurumlar arasında eğitim kalitesini arttırmayı ve işbirliğini hedefliyor. AIAS Birliği'nde, İsviçre Ecole d'Art de Geneva ve Schule für Gestaltung Zürich, Japonya Toyo Bijutsu Gakko of Tokyo ve Hokkaido College of Art and Design Saporro, Almanya Hochschule für Bildende Künste Hamburg, İtalya Studio Art Centers International Floransa, Hollanda AKI ArTEZ Academie voor Beldende Kunsten Enschede ve Gerrit Rietveld Acadeie
Amsterdam, Amerika Birleşik Devletleri School of Visual Arts New York ve Maryland Institute College of Art (MICA) Baltimore, Kore kaywon School of Art and Design Kyunggi-do, England Wimbledon School of Art London, Limkokwing University College of Creative Technology London ve University College Falmouth, Portekiz Universidade de Evora, Deparmento de Artes, Secçao de Artes Visuais gibi Avrupa Birliği'nin en önemli sanat ve tasarım fakülteleri bulunuyor.


Kerem Ozan Bayraktar:


1984 İstanbul doğumlu olan sanatçı, bu yıl Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü bitirdi. MGSF "46. Diploma Töreni"nde Diploma Konsept Birincisi seçilen Kerem Ozan Bayraktar, "In Praise of Peneus" ve "Untitled" isimli projeleri ile MÜGSF’yi temsilen Kasım ayında Zürih’te dünyanın en saygın sanat ve tasarım fakültelerinin katıldığı yarışmaya girecek. 2006 ve 2007 yıllarında birçok sergide işlerini sunma fırsatı bulan Kerem Ozan Bayraktar, çalışmalarını Kadıköy’deki kişisel stüdyosunda gerçekleştiriyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/50-kurulus-yildonumunde-mugsf-dunya-sanat-ve-tasarim-fakulteleri-ile-yarisiyor_55345.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!