Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

500 Bin Dolarlık Optimum'da Hedef Paralı Entelektüeller

İş Bankası ve Emta Mühendislik işbirliği ile Ömerli'de inşa edilen ‘‘Optimum’’da yaşam başlıyor. Benzer kafa yapısı ve benzer yaşam tarzını seçen,

Hürriyetb>İş Bankası ve Emta Mühendislik işbirliği ile Ömerli'de inşa edilen ‘‘Optimum’’da yaşam başlıyor. Benzer kafa yapısı ve benzer yaşam tarzını seçen, benzer zevklere sahip insanları doğal bir şekilde biraraya getirmeyi hedefleyen Optimum konutları, 300 bin dolarla 500 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.
Optimum'da daha çağdaş tasarım ilkesiyle hareket ettiklerini belirten Emta Entegre Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Levent Turan, projenin inşaat sektöründeki durgunluğa rağmen planlandığı hızda sürdürüldüğünü e beklenenin üzerinde talep gördüğünü söyledi. Turan, ‘‘Yüzünü batıya çevirmiş genç profesyonelleri, genç girişimcileri, parayı kolay kazanan değil, bir artı değer sağlayarak para kazananları hedefliyoruz’’ dedi.

Ömerli'deki projenin tamamının 150 konuttan oluştuğunu belirten Levent Turan, projenin 5 yılda tamamlanmasını planladıklarını bildirdi. Ömerli'deki arazinin bir bölümünün İş Bankası'na ait olduğunu söyleyen Turan, ilk iki etapta bankayla yüzde 50 ortak olduklarını, daha sonrdaki etapları ise Emta olarak tek başına tamamlayacaklarını belirtti.

ÇAĞDAŞ TASARIM

Levent Turan, Optimum'un tasarım felsefesini şöyle özetledi:

‘‘Belli bir düzeyde, daha çağdaş tasarım unsurlarının içinde yer aldığı ürünler bulmakta zorlanılıyordu. Türkiye'de ünlülere komşu olmak istemeyen ya da 'Evimizi şu kadar paraya aldık' demek istemeyen entelektüel bir kesim oluştu. Konut sektörüne girdiğimizde bu tarz insanların ihtiyaçlarına cevap vermek istedik. Optimum, böyle gündeme geldi. Karşılaşılan görüntü değil, projenin felsefesi hedef kitlesi farklı. Bu hedef kitlenin ihtiyaçları saptanarak, ürün yelpazesi, mimarisi, tasarım ve mühendislik hizmetleri belirlendi. Örneğin evlerin ön cephesi tamamen cam olarak tasarlandı. Radyatörler evin içinde fazla yer kaplamasın ve zarif görünsün diye ince ve uzun seçildi. Her evin konumuna göre rüzgar ve güneşten etkilenmesi hesaplanarak ısıtma-soğutma sistemleri hesaplandı.’’

İNŞAAT BABA MESLEĞİ

Levent Turan, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra, ABD'de Stanford Üniversitesi'nde uçak ve uzay mühendisliği dalında master ve doktora yapmış. Turan, ABD'de bir süre uyduların yörüngedeki kontrol sistemleri üzerine teknik ve akademik çalışmalar yaptıktan sonra 1996'da Türkiye'ye dönmüş.

http://www.yapi.com.tr/haberler/500-bin-dolarlik-optimumda-hedef-parali-entelektueller_1485.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!