Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

54 Yeni Tersane Geliyor

Denizcilik sektörünün en büyük iş gücünü barındıran gemi inşa sanayinin tüm dünyayı saran ekonomik krize rağmen halen 71 tersaneyle çalışmalarına devam ettiği, 54 tersane yatırımının planlandığı bildirildi.

yapı.com.tr
54 Yeni Tersane Geliyor

Tersaneler, Deniz Ticaret Odası tarafından 20-23 Mart’ta düzenlenecek 12. Europort İstanbul Uluslararası Denizcilik Fuarı’na hazırlanıyor. 2008’den beri dünyayı saran ekonomik krize rağmen Tuzla bölgesindeki tersaneler gemi bakım ve onarımı ile ayakta kalıyor.

Tamirat Türklerden!

Murat Kıran, “Türkiye gemi, tamir, bakım ve onarımında artık marka olma noktasına geldi. Dünyadaki en önemli tamir ihalelerini Türk tersaneleri almaya başladı. Tersanelerimiz, tamir ve bakım kadar, savunma sanayi ve enerji sektörüne yöneldi. Petrol, enerji ve gaz platformları ile araştırma gemileri, yüzer elektrik santrali olan santral gemileri de Türkiye’de üretilmeye başladı” dedi.

Kıran, halen 71 tersanenin çalıştığını, 54 tersane yatırımının planlandığını vurguladı. Kıran, “Tersanelerin yıllık üretim kapasitesi 3 milyon DWT’nin üzerinde. 7 milyon DWT’ye çıkartabiliriz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/54-yeni-tersane-geliyor_105004.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!