Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

60 Yıllık Kaçak Balıkçı Barınakları Yıkılıyor

Yalova'da harabe görünümündeki 60 yıllık kaçak balıkçı barınakları yıkılıyor. Yalova'nın en güzel yeri olan Dereağzı mevkiindeki Samanlıdere balıkçı barınakları ve iskeleler ortadan kaldırılacak.

Zaman Gazetesi
60 Yıllık Kaçak Balıkçı Barınakları Yıkılıyor

alova'da harabe görünümündeki 60 yıllık kaçak balıkçı barınakları yıkılıyor. Yalova'nın en güzel yeri olan Dereağzı mevkiindeki Samanlıdere balıkçı barınakları ve iskeleler ortadan kaldırılacak.

2004 yılında barınağın amacı dışında kullanılmasının önlenmesi ile ilgili olarak Yalova Valiliği'nin önderliğinde, Yalova Belediyesi, Tarım İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Defterdarlık, Bayındırlık ve İskân Müdürlüğü ile Liman Başkanlığı temsilcilerinden oluşan bir komisyon kurularak; bölgede 50 adet kaçak yapılmış baraka, 1 adet rampa, 2 adet tersane, 1 adet çekek yeri tespit edilmişti.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Tarım İl Müdürü Necati Poyraz, “Samanlıdere Balıkçı Barınağının, geçmiş 50 – 60 yılda hukuka aykırı biçimde kaçak iskele ve barakalar yapılmak suretiyle işgal edildiği, bu yapılar nedeniyle mezbelelik bir hal alarak kirliliğe neden olduğu ve amacı dışında kullanıldığı bilinmektedir. 4 yıl hukuki süreçten ayrılmadan ilgili kurum ve kuruluşların işbirliği ile işgaller önlenmiş, mezbelelik hal ortadan kaldırılmıştır. İlimiz Belediyesi ve Özel İdaresinin katkıları ile DLH İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından denizalanı temizlenmiş derinleştirilmiştir. Eş zamanlı olarak barınağın, Balıkçı Barınakları Yönetmeliğine uygun olarak kiralama süreci başlatılmıştır.Barınak ve çevresindeki kaçak olarak yapılmış harabe görünümündeki bina kalıntılarının; 26.02.2008 tarihinde saat 10.00 da İl Özel İdaresi imkânları ile yıkım ve temizlik işlemleri başlatılacaktır. Temizlik işlemleri gerçekleştirilen ve yeniden düzenlenen barınak, asıl sahibi olan balıkçıların hizmetine sunulacak ve amacına uygun olarak kullanımı sağlanacaktır. Bu alanda, amacına uygun her türlü projeler Valiliğimizce desteklenecektir” dedi.http://www.yapi.com.tr/haberler/60-yillik-kacak-balikci-barinaklari-yikiliyor_59730.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!